غرش موشک ها در رزمایش بیت المقدس 28 در منطقه عمومی مرنجاب | اتاق خبر
کد خبر: 344694
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 13:53
رزمایش بیت المقدس 28 با غرش موشک های نازعات و فجر روز یکشنبه با حضور امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با رمز «یا صاحب الزمان (عج)» در منطقه عمومی مرنجاب آران وبیدگل در استان اصفهان آغاز شد.

اتاق خبر - در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اقتدار و توان یگان های نیروی زمینی ارتش در رزمایش بیت المقدس 28 از روز یکشنبه به مدت 2 روز در کویر مرنجاب آران وبیدگل و منطقه عمومی نصرآباد اصفهان به نمایش گذاشته می شود.

در رزمایش بیت المقدس 28 ارتش جمهوری اسلامی، آخرین تاکتیک های دفاعی و موشکی با جدیدترین سلاح ها تمرین خواهد شد.
مرحله اول این رزمایش با پرتاب موشک های نازعات و راکت فجر 5 که با دستان مهندسان توانمند صنعت دفاعی و نیروی زمینی ارتش ارتقا یافته است، آغاز شد.
ارتقای آمادگی رزمی یگان های نیروی زمینی ارتش و آزمایش تجهیزات و سلاح هایی که تاکنون در این نیرو رونمایی شده، از اهداف برگزاری این رزمایش است.
** پوردستان: رزمایش بیت المقدس 28 پیام آور صلح و دوستی در منطقه است
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: رزمایش بیت المقدس 28 پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه به همراه دارد.
امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان در منطقه رزمایش بیت المقدس 28 در گفت وگو با خبرنگاران افزود: استکبار و دشمنان که خیال خام دارند، بدانند که نیروی زمینی ارتش در آمادگی کامل قرار دارد و قدرت خود را در این رزمایش به استکبار نشان خواهد داد.
وی گفت: پیام برگزاری این رزمایش به ملت ایران نیز این است که نیروی زمینی ارتش از قابلیت های زیادی برای دفاع از کشور برخوردار است.
پوردستان تصریح کرد: اهداف برگزاری رزمایش، ارتقای قابلیت دفاعی و تمرین تکنیک ها در جنگ ناهمگون است و سلاح های بهینه شده ارتش در رزمایش بیت المقدس 28 آزمایش می شود.
به گزارش ایرنا، سلاح های بهینه شده شامل راکت نازعات و والفجر، راکت انداز 22 و توپخانه دور زن 45 با افزایش دقت و سرعت، امروز در رزمایش بیت المقدس 28 آزمایش می شود.
ارتقا و تکمیل آموزش های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی (نزاجا) که در طول سال سپری شده است، مرحله تکمیلی و میدانی آن در این رزمایش انجام می شود.
در رزمایش نیروی زمینی ارتش در منطقه مرنجاب شامل رزمایش موشکی و راکت از جمله راکت نازعات و والفجر، راکت انداز 22 و توپخانه دور زن 45 بهینه شده، با افزایش دقت و سرعت، هدف ها مورد اصابت قرار می گیرد.
مرحله دوم نیز شامل عملیات ویژه توسط تیپ 65 نوهد (کلاه سبزها) با انجام حرکت های سرعتی در مقابل دشمن فرضی، شامل حرکت های دستگیری و تعقیب و گریز و عملیات ویژه توسط دلاورمردان نوهد انجام می شود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید