شرایط سخت فرنگی کاران ایران در المپیک از منظر سرمربی تیم ملی کشتی روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 344745
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1395 - 23:44
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان روسیه درمورد اینکه آیا ایران می تواند در ریو سه مدال طلای المپیک لندن را تکرار کند؟ گفت: در کنار تیم های ایران و روسیه، کشتی گیران قدرتمندی حضور دارند که کار را بسیار سخت خواهند کرد.

به گزارش اتاق خبر، گوکی کوگیاشویلی که به همراه تیم ملی این کشور در سی و چهارمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی در شیراز حضور یافته بود افزود: ما نیز سعی می کنیم حداقل مدال های طلایی را که در لندن گرفتیم را تکرار کنیم.
وی که به شدت از شکست هشت بر صفر مقابل تیم ملی ایران در فینال جام جهانی ناراحت بود، خاطرنشان کرد: قدرت واقعی کشتی فرنگی کشورمان را در ریو نشان خواهیم داد. در جام جهانی کشتی فرنگی هیچیک از فرنگی کارانی را که قرار است به المپیک بروند با خود به شیراز نیاوردیم و در این میدان به جوانان آینده ساز کشتی روسیه، میدان دادیم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روسیه با بیان اینکه نفرات چهارم و پنجم روسیه را به جام جهانی آورده بودیم، یادآور شد: شیراز محک و تجربه بسیار خوبی برای این جوانان بود.
وی در خصوص ترکیب تیم روسیه در المپیک ریو نیز گفت: ترکیب تیم المپیکی روسیه تقریبا مشخص شده است.
کوگیاشویلی درمورد حضور نیافتن رومن ولاسوف در جام جهانی یادآور شد: این کشتی‌گیر در لحظات آخر به دلیل بیماری نتوانست ما را همراهی کند و در رقابت های قهرمانی روسیه که برای انتخاب المپیکی‌ها برگزار خواهد شد، همه کشتی‌گیران با تمام قوا شرکت خواهند کرد و از بین ولاسوف و لابازانوف نیز به دلیل آنکه ولاسوف نفر اول جهان در وزن 75 کیلوگرم است، او شانس بیشتری برای حضور در المپیک خواهد داشت؛ هر چند در بیشتر وزن های المپیکی کشتی‌گیران خوبی داریم که می‌توانند مدعی باشند، اما نمی‌توانم فعلا نام آنها را بگویم.
سرمربی کشتی فرنگی روسیه درباره حضور تماشاگران ایرانی وی میزبانی شیراز گفت: انتظار چنین استقبال پرشوری از سوی ایرانی‌ها را داشتیم. تشکر ویژه‌ای از مردم خوب این شهر داریم و حس می‌کردیم در کشور خودمان رقابت می‌کنیم.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دیدار فینال سی و چهارمین دوره جام جهانی سال 2016 در شیراز با نتیجه 8 بر صفر روسیه را شکست داد و برای پنجمین بار قهرمان این مسابقات شد.
جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای 30و 31 اردیبهشت در شیراز برگزار شد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید