مشکل برق مرکز مازندران با احداث نیروگاه حل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 344946
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 20:12
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان گفت: مشکل برق مشترکان مرکز مازندران تنها با احداث نیروگاه حل می‌شود.

اتاق خبر: حسین افضلی بابیان اینکه در فصل تابستان میزان بار ۷۰ درصد اضافه می‌شود، گفت: با این شرایط مناطق مرکزی مازندران (آمل، بابل، بابلسر، رویان و بخشی از محمودآباد) با افت ولتاژ روبرو می‌شوند، لذا تنها راه‌حل اساسی برای این مشکل احداث نیروگاه در آمل یا محمودآباد است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، در بخش دیگری از این گفتگو، درباره میزان برق مصرفی در استان مازندران، بیان کرد: در استان مازندران ۳.۵ برابر متوسط کشوری مصرف برق‌داریم که برای پاسخگویی به این رشد مصرف، نیاز است شبکه‌سازی‌های زیادی صورت گیرد و این امر مستلزم، احداث خطوط جدید است تا در تابستان که پیک مصرف است برق همه مردم تأمین شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، اظهار داشت: بعد از هدفمندسازی یارانه‌ها، وضعیت نقدینگی وزارت نیرو دستخوش مشکلاتی شد تا جاییکه که احداث برخی از پروژه‌های شرکت متأثر از این موضوع بود و روند اجرای آن‌ها به تأخیر افتاد.

افضلی، در ادامه احداث پروژه، خط ۴۰۰ کیلوولت و ایستگاه ۴۰۰ به ۲۰۰ کیلوولت را از ضروری‌ترین پروژه‌هایی اعلام کرد که با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در حدفاصل ساری – قائم‌شهر در حال اجرا است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از خط ۴۰۰ کیلوولت و ایستگاه ۴۰۰ به ۲۰۰ کیلوولت، بخشی از بار ترانس‌های نیروگاه شهید سلیمی نکا و ایستگاه ناریوران (ایستگاه‌های هم‌جوار) کاهش می‌یابد، همچنین به سبب رشد مصرف پروفیل ولتاژ بهبودیافته و اصلاح خواهد شد.

 رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق مازندران ابراز داشت: در استان مازندران تنها ۲ ایستگاه ۴۰۰ کیلوولت در ناریوران بابل و حسن کیف کلاردشت، داشتیم، لذا احداث خط ۴۰۰ کیلوولت و ایستگاه تغذیه‌کننده آن در دستور کار قرار گرفت.

افضلی، در ادامه مجموع اعتبار این پروژه را در فاز یک و تا ورود به مدار ۷۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۵۰ میلیارد تومان تخصیص یافت و انشا الله در پایان خردادماه سال جاری وارد مدار می‌شود.

وی، میزان بار در فصول غیر تابستان را ۳۰ درصد عنوان کرد و افزود: در تابستان ۷۰ درصد به بار شبکه و ایستگاه‌ها اضافه می‌شود و این در حالی است که در مناطق مرکزی مازندران (آمل، بابل، بابلسر، رویان و بخشی از محمودآباد) با افت ولتاژ روبرو می‌شویم و ازاین‌رو احداث خط ۴۰۰ کیلوولت تا حدودی این مشکل را رفع خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران، با تأکید دوباره اینکه رشد مصرف در مازندران بسیار بالا است، تصریح کرد: علاوه بر مدیریت مصرف و جلوگیری از سرقت انرژی و جلوگیری از استفاده غیرقانونی و بدون مجوز از برق، بایستی اقدام ریشه‌ای؛ احداث نیروگاه هم موردتوجه قرار گیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید