نگاه مسئولان کشورچین به گسترش همکاری های اقتصادی با ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 345083
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 05:30
نائب رئیس کمیته دائمی کنگره خلق استانی جوجیانگ کشورچین گفت: نگاه مسئولان این کشور به گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است.

اتاق خبر - یوان رونژیانگ روز دوشنبه در نشست معرفی توانمندی های البرز و جذب سرمایه گذاران خارجی که در کرج برگزار شد، افزود: درماه فوریه امسال یک طرح ریلی در کشور چین اجرا شد که به ایران ختم می شود و این پروژه نشان می دهد که کشور چین به ویژه استان جیوجیانگ عزم جدی برای روابط با ایران و استان البرز دارند.
وی ادامه داد: ماه مارس نیز یک هیات ایرانی در استان جیوجیانگ با شرکت های اقتصادی ملاقات داشت و تفاهم نامه های اقتصادی امضاء کرد.
رونژیانگ گفت: در ادوار تاریخی تاکنون ایران و چین همواره یار و همراه یکدیگر بوده اند و اکنون نیز سطح همکاری ها افزایش یافته به طوریکه چند ماه پیش رئیس جمهور چین برای تحکیم روابط به ایران آمد.
وی اضافه کرد: امروز به ایران آمده ایم تا شرکت ها و هیات های اقتصادی وارد مذاکره شوند و هرچه بیشتر حلقه دوستی بین ایران و چین فشرده تر شود.
رونژیانگ خاطرنشان کرد: درتلاش هستیم تا در فرصت های تجاری به برد - برد برسیم و همکاری های ایران و چین گسترش یابد .
نائب رئیس کمیته دائمی کنگره خلق استانی جوجیانگ چین گفت: استان ما در شرق و جنوب کنار دریا است که یک منطقه تجاری و توریستی محسوب می شود و در زمینه های مختلف مواد غذایی ، صنایع سنتی و الکترونیکی، البسه، دارو و انرژی های جدید از گذشته های دور یکی از شهرهای مهم چین بوده است .
همکاری در زمینه صنایع های تک ، محیط زیست ، سلامت ، مد و مدرن ، مالی ، زباله های صنعتی و سایر بخش ها از جمله موضوعاتی بود که نائب رئیس کمیته دائمی کنگره خلق استانی جوجیانگ چین اعلام آمادگی کرد.
وی یادآورشد: فردا سه شنبه نیز کنفرانس سرمایه گذاری در تهران بین ایران و چین برگزار می شود که امیدواریم از البرز هم شرکت های بیشتری حضور یابند .
وی تاکید کرد:امیدوارم بر پایه دوستی که داریم بتوانیم روابط تجاری و اقتصادی را بیشتر کنیم . هیات 35 نفره تجاری و فرهنگی کشور چین پیش از ظهر روز دوشنبه وارد استان البرز شد.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید