ایران ظرفیت قابل توجهی برای فعالیت فرامنطقه ای دارد | اتاق خبر
کد خبر: 345092
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 06:09
مقام اتریشی:
وزیر اقتصاد، فرهنگ و گردشگری ایالت کرنتن اتریش گفت: ایران را کشوری قوی، فعال و با ثبات در منطقه ارزیابی می کنیم و به عنوان یک مرکز، ظرفیت قابل توجهی برای فعالیت های فرامنطقه ای دارد.

اتاق خبر - کریستین بنگر روز دوشنبه در نشست فعالان اقتصادی استان کرمان با هیات اقتصادی اتریش در اتاق بازرگانی کرمان افزود: دید ما همواره همکاری توام با احترام فراوان بوده و حضور ما در اینجا فرصتی برای همکاری های دو جانبه بر مبنای توسعه متقابل و پیشرفت دو طرف است.
وی بیان کرد: ما به دنبال توسعه با کیفیت و تبادل دانش هستیم و مواردی را در این زمینه به شما می توانیم عرضه کنیم.
وی تصریح کرد: این هیات بزرگترین هیات اقتصادی است که تاکنون به خارج از اتریش سفر کرده و یقین داریم می توانیم در همکاری های متقابل به توسعه مورد نظر دست پیدا کنیم.
وزیر اقتصاد، فرهنگ و گردشگری ایالت کرنتن اتریش گفت: حوزه هایی نظیر انرژی، محیط زیست، ماشین آلات، تاسیسات، آی تی و صنایع چوب ایالت کرنتن بسیار قوی است.
وی اظهار کرد: شما 19 اثر در سازمان جهانی یونسکو ثبت شده دارید که جاذبه قوی گردشگری است و کرمان مانند ایالت کرنتن از مراکز فرهنگی و تاریخی متعددی بهره مند است که اعتقاد داریم این ظرفیت را می توان در راستای توسعه هرچه بیشتر گردشگری توسعه داد.
بنگر گفت: در کنار صنایعی که نام برده شد یکی از پایه ها و ستون های اصلی این ایالت حوزه گردشگری است و این حوزه همواره کلماتی در این معنا پیدا می کنند که بحث کیفیت، آموزش کارکنان و کیفیت خدمات است.
وی افزود: مرکز آموزش و توسعه خدمات گردشگری در استان ما وجود دارد و بسیار تمایل داریم در این زمینه با شما همکاری نزدیک داشته باشیم.
وی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک از شما در ایالت کرنتن میزبانی کنیم و همکاری ها در اتریش ادامه پیدا کند و وارد مرحله همکاری های فعال و تبادل دانش فنی شود.
سفیر اتریش در ایران نیز در این نشست گفت: اتریش و ایران بیش از 170 سال است همکاری حاکی از احترام متقابل و موفقیت آمیز را پشت سر می گذارند و بدون توجه به نوسان های سیاسی ایران و اتریش با یکدیگر تعامل داشتند.
فردریش اشتیفت افزود: اجازه میزبانی برای مذاکرات هسته ای افتخار بزرگی برای اتریش بود و اعتقاد داریم جو مثبت شهر وین برای موفقیت این گفت و گوها تاثیر گذار بوده است.
وی بیان کرد: اتریش برای همکاری بر روابط خویش با ایران اهمیت زیادی قائل است و یکی از نشانه های آن سفر ریاست جمهری اتریش در شهریور ماه سال قبل با بزرگترین هیات همراه در خارج از کشور به ایران بود.
سفیر اتریش تصریح کرد: این سفر بسیار خوبی بود که طی آن مقام معظم رهبری، رئیس جمهور اتریش را به حضور پذیرفت و پیام هر دو طرف این بود که برای سرمایه گذاری و صادارت به ایران درها گشوده است.
وی گفت: ما این پیام را بسیار جدی گرفتیم و از آن زمان تا به امروز چهار هیات اقتصادی و وزیر کشاورزی اتریش به ایران سفر کرده اند و به اعتقاد ما ظرفیت های بسیار بزرگ استفاده نشده ای در روابط دو کشور وجود دارد.
وی بیان کرد: اتریش در زمینه های مختف همچون مدیریت آب، دفع فاضلاب، گردشگری، جنگلداری، آی تی و حوزه هایی از این قبیل بسیار موفق است و در زمینه داروسازی و تولید ماشین آلات اتریش جزو کشورهای پیشرفته به حساب می آید.
اشتیفت گفت: ایران دارای ظرفیت قابل توجه نیروی انسانی تحصیلکرده و آموزش دیده سطح بالا و منابع غنی زیرزمینی و رو زمینی، طبیعت بسیار زیبا و غنای تاریخی قابل توجه است.
وی اضافه کرد: به اعتقاد بنده ظرفیت بسیار بالایی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد و شرکت های اتریشی آمادگی همکاری متقابل را دارند و اعتقاد دارم اگر این انرژی نهفته را فعال کنیم در روابط دو کشور و روابط بین استان کرمان و ایالت کرنتن آینده درخشانی پیش رو داریم.
اعضای هیات اقتصادی اتریش همچنین امروز با استاندار کرمان دیدار و گفت و گو کردند

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید