صدور مجوزهای معدن الکترونیکی می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 345096
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 06:24
مدیرکل دفتر امور اکتشاف از پایان عمر مجوزهای سنتی در بخش معدن خبر داد و گفت: مجوزهای معدنی الکترونیکی می‌شوند.

اتاق خبر: اسداله کشاورز حقیقت با بیان اینکه از ابتدای تیرماه امسال تمام مجوزهای قدیمی (غیرکاداستری) فاقد اعتبار خواهد شد، افزود: تمام دارندگان مجوزهای معدنی که تاکنون در سامانه کاداستر ثبت نام نکرده‌اند، موظفند ضمن ایجاد حساب کاربری در این سامانه از طریق مراجعه به سازمان¬ها، نسبت به ارائه اصل مجوزهای قبلی و دریافت مجوزهای الکترونیکی(کاداستری) اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: از ابتدای تیرماه ارائه هرگونه خدمات به متقاضیان فاقد حساب کاربری در سامانه کاداستر توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها متوقف می‌شود؛ این اقدام با هدف تکمیل فرایند اتوماسیون اداری و ایجاد آمار به روز از وضعیت بخش معدن انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از محدوده‌های معدنی در کشور هنوز تعیین تکلیف نشده است، تصریح کرد: عدم تشکیل پرونده الکترونیکی برای متقاضیان سبب بروز این مشکل شده است.

وی در پایان با بیان اینکه تا پایان سال گذشته ۱۹ هزار و ۲۳۰ متقاضی در سامانه کاداستر معادن ثبت نام کرده‌اند، گفت: ۱۶ هزار و ۱۹ نفر از ثبت نام کنندگان در سامانه کاداستر اعضای حقیقی و مابقی اعضای حقوقی هستند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید