مغرب و چالش قاچاق مواد مخدر | اتاق خبر
کد خبر: 345110
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 07:19
بر اساس گزارش های رسمی، قاچاق مواد مخدر در کشور مغرب در شمال آفریقا به معضلی بزرگ و غیر قابل کنترل تبدیل شده است.

اتاق خبر - به گزارش تارنمای خبری آفریکا نیوز، دفتر ملی مقابله با مواد مخدر مغرب به تازگی اعلام کرده که در سه ماه نخست سال جاری، 30 تن ماده مخدر حشیش، کشف و ضبط شده است.

دفتر ملی مقابله با مواد مخدر مغرب تاکید کرده است: از سال 2010 تاکنون حدود ده هزار تروریست و قاچاقچی مواد مخدر در این کشور دستگیر شده اند که در میان دستگیر شدگان 50 تبعه خارجی نیز هستند.
بر اساس آمارهای رسمی، مغرب بزرگترین تولید کننده ماده مخدر حشیش در جهان است که به طور غیرقانونی به کشورهای همجوار یا خارجی انتقال داده می شود.
در همین خصوص مقامات امنیتی الجزایر با انتشار آماری اعلام کردند که رشد ورود مواد مخدر به الجزایر در سال 2014 همزمان با تشدید اقدامات امنیتی در مرزهای مغرب کاهش چشمگیری داشته است اما با این وجود در چهار ماه اول سال ،2016 30 تن مواد مخدر در مرزهای این کشور با مغرب کشف و ضبط شده است.
اقدامات امنیتی در مرزهای دو کشور همچنین موجب شده است تا باندهای قاچاق شیوه های جدیدی مانند قاچاق از طریق دریا و یا استفاده از موادمخدر دیگری همچون، کوکایین، هرویین و داروهای روان گردان را برای قاچاق در پیش بگیرند .
افسران مبارزه با مواد مخدر الجزایر هشدار داده اند که قاچاق قرص های روان گردان به این کشور که در کارگاه های سری در کشورهای شمال آفریقا و منطقه دریای مدیترانه به ویژه مغرب، تولید می شود ابعاد خطرناکی یافته و سلامت جسمی و روانی جوانان این کشور را نشانه رفته است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید