نخست وزیر یونان خواستار همکاری بین المللی برای کاهش فجایع انسانی شد | اتاق خبر
کد خبر: 345114
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 07:33
'الکسیس چیپراس' نخست وزیر یونان در سخنرانی خود در اجلاس بین المللی کمک های بشر دوستانه برای کاهش فجایع انسانی در ترکیه خواستار همکاری بین المللی برای رفع و حل بحران و فاجعه انسانی شد.

اتاق خبر - رسانه گروهی یونان روز دوشنبه از استانبول گزارش دادند: چیپراس که برای شرکت در این اجلاس که به ابتکار سازمان ملل متحد در استانبول برپاست، به ترکیه سفر کرده است، در این سخنرانی با تاکید بر ارزش والای انسانی، لزوم همکاریهای بین المللی را برای کمک به انسان های نیازمند یادآور شده افزود: بدون همکاری بین المللی نمی توان بر فجایع انسانی غلبه کرد.
وی همچنین گفت: یونان اکنون با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند و در نزدیکی منطقه ای قرار دارد که با تنش فراوان روبروست، ولی به رغم اینها، در حد توان خود به پناهجویان خدمات انساندوستانه ارائه می کند.
نخست وزیر یونان ادامه داد: 70 سال پیش مساله حقوق بشر مطرح و به تصویب رسید ولی از آن زمان تاکنون گام های اساسی و موثری برای حفظ و احترام به ارزش های والای انسانی برداشته نشده است.
شهر استانبول در ترکیه امروز و فردا (23 و 24 ماه مه) میزبان نخستین اجلاس جهانی کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد در استانبول است که با هدف کاهش فجایع انسانی برگزار می شود.
چیپراس در حاشیه این اجلاس با 'آنکلا مرکل' صدر اعظم آلمان و 'رجب طیب اردوغان' نخست وزیر ترکیه نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید