مصرف شهروندان فارس 1.5 برابر شرایط عادی است | اتاق خبر
کد خبر: 345116
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 07:38
معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان فارس گفت: با وجود شرایط کم‌آبی در فارس مصرف کنونی شهروندان استان فارس 1.5 برابر شرایط عادی است.

اتاق خبر: ایوب ملکوتی در روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف با تشریح وضعیت آبرسانی به شهرهای استان فارس و میزان مصرف مشترکین و مصارف استاندارد، شهروندان استان فارس را به صرفه‌جویی در مصرف آب دعوت کرد.

وی ضمن اشاره به وضعیت بارندگی در سال زراعی 94 و 95 و وضعیت خشکسالی در چند سال گذشته اظهار داشت: میزان بارندگی در استان فارس در سالی که گذشت نسبت به میانگین بارندگی بلندمدت 32 درصد کاهش نشان می‌دهد که قطعاً افت سفره‌های زیرزمینی و کاهش حجم آب سدها و چشمه‌ها را به همراه خواهد داشت، لذا می‌بایست نسبت به استفاده درست از این ماده حیاتی نهایت توجه را کرد.

وی افزود: سرانه مصرف برای هر نفر در تمامی کاربری‌ها در استان فارس 295 لیتر و در بخش خانگی 198 لیتر در شبانه روز بوده که استاندارد مصرف جهانی 150 لیتر است و این میزان مصرف استاندار در شرایط خشکسالی 105 لیتر و در شرایط بحرانی 50 تا 75 لیتر می‌رسد.

ملکوتی تصریح کرد: مصرف کنونی شهروندان استان فارس 1.5 برابر شرایط عادی و 2 برابر شرایط خشکسالی است، لذا لازم است با صرفه‌جویی در مصرف آب در حفظ منابع آب محدود تلاش نمائیم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید