از تورم قانون فاصله بگیریم | اتاق خبر
کد خبر: 345259
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 14:35
توصیه ابوترابی فرد به مجلس دهم:
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی اصل ولایت فقیه را مهم ترین اصل و عامل استواری نظام جمهوری اسلامی دانست و به نمایندگان مجلس دهم توصیه کرد پاسدار این اصل باشند.

اتاق خبر - حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین اصلی که نظام جمهوری اسلامی بر آن استوار است اصل ولایت فقیه است.

وی تاکید کرد: اقتدار امروز ما، وحدت ملی و انسجام اسلامی ما مرهون تمسک به این اصل کلیدی است.
ابوترابی فرد نمایندگان مجلس دهم را به تمسک به این اصل کلیدی توصشیه کرد و گفت: همکاران مجلس دهم را بر پاسداری بر اصل ولایت فقیه توصیه می کنم.
نایب رییس اول مجلس خاطر نشان کرد: میوه تلخ شجره ملعونه فتنه 88 ثمره زاویه از راهی بود که رهبری تبیین کرده بودند.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که دستاوردهای عزت بخش انقلاب، دستاورد ارزشمند حرکت در این راه است، اظهار داشت: امید است مجلس دهم با الهام از آموزه های اسلام و اصول قانون اساسی این اصل را استحکام بخشیده و در سایه استحکام اصل کلیدی و محوری ولایت فقیه، مسیر عزت و اقتدار ملی را هموار کند.
وی در بخشی از سخنانش سالروز پیروزی قهرمانان دفاع مقدس بر مزدوران استکبار جهانی و آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.
ابوترابی فرد گفت: ایستادگی در راه خدا، شناخت راه روشن مبتنی بر آموزه های دینی و حرکت در آن راه روشن مستقیم و استقامت بر این سلوک، رمز پیروزی ملت ایران بر نظام شاهنشاهی، استکبار جهانی و پیروزی در دوران سخت دفاع مقدس و پیروزی بر اتحاد نامقدس شرق و غرب در شکستن اقتدار و ایستادگی ملت ایران در داشتن دانش و فناوری هسته ای و چرخه کامل سوخت بوده و ما با ادامه این راه می توانیم عزت و اقتدار خویش را رقم بزنیم که در این زمینه همکاران ارجمندم را در مجلس دهم بر پاسداری از این اصل کلیدی توصیه می کنم.
این نماینده مجلس، جمهوریت نظام و مردم سالاری برآمده از آموزه های دینی را اصل دیگری در اقتدار و عزت نظام دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی نماد مردم سالاری دینی است و از این زاویه، نماد وحدت ملی است و باید نمایندگان مردم راه را برای استحکام و نهادینه نمودن اصل جمهوریت و مردم سالاری برآمده از آموزه های اسلام هموار کنند و در سخنان، تصمیمات و مصوبات خویش به گونه ای گام بردارند که راه برای استقرار و استحکام این اصل گام بردارد.
ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: بدون تردید یکی از مهمترین نکاتی که راه را برای استحکام مردم سالاری دینی در کشور هموار می کند ارتقای رضایتمندی مردم است و ارتقای رضایتمندی مردم محصول افزایش کارآمدی نظام است که باید تصمیمات ما راه را برای ارتقای کارایی نظام مقدس جمهوری اسلامی هموار کند.
وی در ادامه ضمن توصیه به نمایندگان مجلس دهم گفت: مجلس را به نماد تفاهم و همدلی بین نمایندگان فراکسیون های مختلف مجلس، دولت و مجلس تبدیل کنید، به هر میزان که بر اعتماد ، همدلی ، هماهنگی و همراهی جریان های درون نظام، دولت و مجلس افزوده شود، قطعا راه برای ارتقای کارایی نظام و ارتقای کارایی مجلس شورای اسلامی هموار خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار امیدواری کرد که با ترکیب مجلس دهم راه همدلی و هماهنگی جریان های سیاسی درون نظام که اعتقاد به ارکان کلیدی نظام دارند هموار شود و مجلس از این زاویه به عنوان یک مجلس موفق و کارآمد کارنامه خود را ارایه کند.
ابوترابی فرد ادامه داد: به دولت توصیه جدی دارم مجلس آماده همدلی و همراهی است، این اراده دولتمردان است که از این ظرفیت مجلس برای دستیابی به تصمیماتی که از بالاترین پشتوانه علمی و کارشناسی برخوردار است و در نتیجه همراهی نمایندگان را با خود دارد بهره گیرد و راه را برای رسیدن به اجماع برای گشودن گره های فراروی ملت هموار کنند.
وی با تاکید بر این که ما برای خلق اقتصاد مقاومتی با چالش ها و مشکلاتی روبرو هستیم باید این چالش ها را از میان برداریم، اظهار داشت: حجم بزرگ دولت و هزینه های سنگین جاری کشور از چالش های جدی، فراروی خلق اقتصاد مقاومتی است که دولت و مجلس باید به صورت هماهنگ اراده و عزم جدی برای کاهش هزینه های اداره کشور و کوچک کردن حجم بزرگ دستگاه اجرایی کشور داشته باشند زیرا درسایه این اراده است که راه برای شکل گیری اقتصاد مقاومتی، آزاد شدن منابع برای تزریق به اقتصاد ملی و فعال شدن تولید هموار خواهد شد.
این نماینده مجلس گفت: نظام بودجه ریزی ما با نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد فاصله معناداری دارد. بدون حل این مشکل نمی توان راه را برای خلق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری هموار کرد و گشوده شدن این گره در دستان توانای دولت است زیرا دولت مسئول تدوین لایحه بودجه و ارایه آن به مجلس است و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باید از تمام ظرفیت خودش برای شکل گیری بودجه مبتنی بر عملکرد استفاده کند و در این راه از مشورت کمیسیون های تخصصی، نگاه کارشناسانه مجلس دهم بهره گیرد.
ابوترابی فرد اظهار امیدواری کرد که در کارنامه مجلس دهم شکل گیری نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد ثبت شود که راه را بر اسراف و تضییع منابع ملی خواهد بست و مسیر شکل گیری اقتصاد مقاومتی را هموار خواهد کرد.
وی با تاکید بر این که ما امروز از تورم قوانین رنج می بریم خطاب به منتخبان مجلس دهم ،افزود: عزم و اراده خود را بر تنقیح قوانین مصوبه کشور بنمایید. از پرداختن به طرح و تصویب طرح های گوناگون تا آنجا که می توانید پرهیز کنید. بگذارید وقت مجلس برای بررسی لوایحی صرف شود که دولت با مشورت کمیسیون های تخصصی و استفاده از بدنه کارشناسی دستگاه اجرایی با استحکام به مجلس ارایه می کند.
وی یادآور شد: امید است با بررسی دقیق و عالمانه لوایح توسط نمایندگان هوشمند مجلس راه برای تصویب قوانین گره گشا هموار شود و از تورم قوانین فاصله بگیریم.
نایب رئیس مجلس نهم اظهار امیدواری کرد که عزم دولت و مجلس بر تحقق عدالت و مبارزه جدی با هرگونه فساد و دوری از مصالح ملی باشد.
ابوترابی فرد گفت: مبارزه با فساد یکی از مسایل کلیدی است که رهبری معظم انقلاب همیشه بر آن تاکید داشتند و اگر نظام جمهوری اسلامی به یک نظام پاکیزه از کمترین فساد تبدیل نشود. قطعا آرمان های بلند امام (ره) و رهبری معظم و شهدای عالیقدر تحقق نخواهد یافت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید