ورود بسیج به کارهای تخصصی آب و برق | اتاق خبر
کد خبر: 345298
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 17:10
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با تاکید بر این‌که لازمه موفقیت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراگیر شدن فرهنگ بسیجی و جهادی در بین کارکنان است، گفت: وزارت نیرو تلاش دارد تا ضمن برقراری ارتباط بسیج با سایر اقشار، از ظرفیت‌های بسیج در دورترین نقاط، برای

اتاق خبر: داود طارمی، فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو، در آیین تودیع و معارفه فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو که با حضور وزیر نیرو و معاونانش برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: برخی از بسیجیان آمادگی دارند تا در حوزه خارج از وظیفه خود نیز به فعالیت بپردازند و بایستی از سوی وزارت نیرو و سازمان بسیج مستضعفین حمایت شوند.

وی با بیان این نکته که تاکنون فرماندهان بسیج وزارتخانه ها از بین فرماندهان سپاه پاسداران گزینش می‌شدند و این نخستین بار است که مدیری از بدنه وزارت نیرو، سکان فرماندهی بسیج این وزارتخانه را به‌دست می‌گیرد از حسن توجه سازمان بسیج مستضعفین تشکر کرد و ادامه داد: امیدوارم که مسئولیت محول شده به بهترین شکل ادامه یابد و بسیج وزارت نیرو به پویایی بیشتری رهنمون شود.

طارمی با اشاره به اینکه در دهه 60 بسیج وزارت نیرو اولین ساماندهی گردان‌های سازندگی و در دهه 70 دوره‌های تخصصی را کلید زد، اظهار داشت: در این مدت بسیج در کارهای تخصصی همچون جمع‌آوری انشعاب‌های غیر مجاز، نصب انشعاب‌های آب و برق خدمات شایسته‌ای از خود به جای گذاشت که هرگز فراموش نخواهد شد.

وی از وزارت نیرو به عنوان وزارتخانه ای پیشرو در بین دیگر وزارتخانه‌ها یاد کرد و ادامه داد: وزارت نیرو تلاش دارد تا ضمن برقراری ارتباط بسیج با سایر اقشار، از ظرفیت‌های بسیج در دورترین نقاط، برای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم استفاده کند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو، آنگاه با اشاره به اینکه باید وظیفه درون سازمانی و برون سازمانی بسیج را بسط دهیم و ضمن مضاعف کردن تلاش‌ها، از بسیج در بحث تعادل بخشی به آب‌های زیرزمینی، حوزه مصرف، همایش ها و ... استفاده بهینه کنیم، افزود: با اینکار می‌توانیم ظرفیت‌های پنهان و خاموش وزارت نیرو را به صحنه بیاوریم تا همچون گذشته در توسعه و پایداری خدمت صنعت آب و برق موفق شویم.

وی تصریح کرد: تقویت توسعه و پایداری در خدمات آب و برق،تقویت نظام است.

ورود بسیج به کارهای تخصصی آب و برق

سردار "ابراهیم راحمی" فرمانده پیشین مرکز مقاومت بسیج و نماینده وزارت نیرو در ستاد عتبات عالیات نیز در سخنانی ضمن برشمردن خدمات وزارت نیرو در ستاد عتبات عالیات طی سال‌های گذشته گفت: اقداماتی همچون نصب آب شیرین‌کن‌ها،‌ احداث پست‌های برق،‌ احداث شبکه‌های آبرسانی و برق‌رسانی به منظور خدمات‌رسانی به زائران کربلای معلی از اقدام‌های بی‌نظیر وزارت نیرو بوده است.

وی تصریح کرد: بیش از 10 موکب موفق در سال گذشته در مسیر زائران حسینی در کربلا، سامرا، کاظمین و نجف تاسیس شد که برخی از این موکب‌ها، روزانه غذای 12 هزار زائر را تامین می‌کردند.

راحمی ضمن تقدیر از تلاش شبانه‌روزی مدیران شرکت‌های آب و برق در استان‌های مرزی بیان داشت: در سال گذشته، در سه مرز ورودی به داخل کشور عراق، ده‌ها کیلومتر خطوط آبرسانی و برق‌رسانی احداث شد.

وی از بسیج وزارت نیرو را جزو موفق‌ترین‌ها در ترویج فرهنگ بسیجی بین کارکنان عنوان کرد و افزود: بحث تحقق سلامت کارکنان، ایجاد کانون بسیج مهندسین صنعت آب و برق در شرکت‌های مادر تخصصی و مراکز اساسی از جمله همکاری بسیج در آموزش مدیریت مصرف آب و برق به مردم و حضور بسیج در پروژه‌های کاهش تلفات بخشی از خدمات بسیج در زمان تصدی این مسئولیت بوده است.

نقش پررنگ بسیج در خدمت‌رسانی به مردم

همچنین سردار "سعید فرجیان زاده" معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین نیز در سخنانی اظهار داشت: وزارت نیرو در زمان جنگ تحمیلی، بازسازی مناطق جنگ زده، خدمات‌رسانی به مردم و بازسازی عتبات عالیات را به‌خوبی و با جدیت و عشق و علاقه به بهترین نحو ممکن به انجام رسانید.

وی تشکیل سازمان بسیج مستضعفین را از ابتکارات امام راحل (ره) دانست و در ادامه اظهار داشت: آنچه باعث شد تا امام راحل آرزو کند یک بسیجی باشد، تقدس بسیج و خدمات بی‌منت به مردم برای رضای خدا بوده است.

فرجیان زاده با اشاره به اینکه بسیج به غیر از مردم می‌تواند به دولت نیز کمک‌های شایان توجهی کند، افزود: نقش بسیج در خدمات عمومی همچون آموزش همگانی مردم در مدیریت مصرف و یا سرشماری و آمار غیرقابل انکار است.

همچنین در ادامه این مراسم، "سیدیعقوب مرادی" نماینده وزارت نیرو در ستاد عتبات و عالیات کشور نیز در سخنانی با بیان اینکه وزارت نیرو بیش از 21 هزار نفر ایثارگر دارد، گفت: قانون جامع ایثارگران و سند راهبردی هم اکنون در صنعت آب و برق کشور در حال اجرااست و در سال گذشته 850 ایثارگر جذب صنعت آب و برق کشور شده اند.

وی با اشاره به اینکه یادواره شهدا دفاع مقدس صنعت آب و برق، امسال نیز با حضور فرزندان و خانواده‌های شهدای این صنعت با شکوه تمام برگزار خواهد شد، گفت: تلاش خواهیم کرد تا در ستاد عتبات عالیات در تامین آب و برق زائرین اربعین حسینی تدابیر لازم اندیشیده شود.

 حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو نیز در آئین معارفه فرمانده جدید مرکز مقاومت بسیج این وزارتخانه که غروب گذشته (دوشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه تمام کارکنان وزارت نیرو بسیجی هستند، اظهار داشت: در زمان دفاع مقدس حضور بسیج صرفا در خطوط مقدم جبهه محسوس بود ولی امروزه همه جای کشور سنگری برای خدمت به انقلاب و مردم و میهن اسلامی است.

وی با بیان این مطلب که وزارت نیرو تنها وزارتخانه ای است که تعطیل‌بردار نیست، چرا که تمام مردم اعم از شهری و روستایی به خدمات آب و برق در هر لحظه از شبانه‌روز نیاز دارند، اظهار داشت: با تمام این تفاسیر، این خدمات برای عامه مردم مشهود نیست، آنها برق و آب را می‌بینند ولی نمی‌دانند که در پشت صحنه این دو خدمت، چه متخصصانی به‌صورت شبانه روزی با جدیت و تمام توان تلاش می کنند و با چه سختی‌ها و مشقاتی روبرو هستند تا مردم از این دو نعمت عظیم برخوردار باشند.

چیت چیان ماهیت کار در صنعت آب و برق را بسیجی‌گونه ذکر کرد و ادامه داد: باید هر لحظه برای ارائه خدمات آب و برق آماده بود و یک لحظه غفلت ممکن است کشور را دچار مشکل کند، زیرا هر دو این خدمات با امنیت جامعه رابطه مستقیم دارند.

وزیر نیرو در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات فرمانده پیشین مرکز مقاومت بسیج سردار "ابراهیم راحمی" به عنوان یک بسیجی خستگی‌ناپذیر از زمان جنگ که بعد از جنگ نیز لحظه‌ای آرام نداشت یاد کرد و گفت: مهندس "داود طارمی" نیز از مدیران موفق وزارت نیرو در عرصه آب و فاضلاب و از بسیجیان این صنعت است که امیدواریم بتواند سکان کشتی بسیج را به‌خوبی در این صنعت هدایت کند.

همچنین در این مراسم "سیدیعقوب مرادی" را نیز به عنوان نماینده وزارت نیرو در ستاد عتبات و عالیات کشور معرفی کرده و از خدمات چند ساله سردار ابراهیم راحمی فرمانده پیشین مرکز مقاومت بسیج و نماینده وزارت نیرو در ستاد عتبات و عالیات تقدیر کرد.

بر اساس این گزارش، "داوود طارمی" هم‌اکنون مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 3 تهران است و با حفظ سمت مسئولیت مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو را عهده‌دار شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید