استقرار بالگرد برای مهار آتش‎سوزی در جنگل‌های بلوط لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 345301
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 17:23
جانشین فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از استقرار یک فروند بالگرد برای مهار آتش‎سوزی در جنگل‌های بلوط استان لرستان خبر داد و گفت: استفاده از جوامع محلی در امر حفاظت و مهار آتش سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع ضروری است.

اتاق خبر: سرهنگ حسنی در نشست با مدیر کل و مسئولان منابع طبیعی استان لرستان، اظهار کرد: با توجه به اهمیت مشارکت مردم در برنامه کاری ریاست سازمان، وظیفه ما این است که از توان جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد استفاده مطلوب را ببریم.

وی در راستای کشف، شناسایی، مهار حریق در جنگل‌ها و مراتع و استفاده از خدمات هوایی در سال‌جاری صحبت کرد و حضور نیروی انتظامی در کنار نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص برخورد با متخلفین را ضروری دانست.

نجفی - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان - گفت: بارندگی‌های مناسب در فصل بارش باعث شده علوفه در سطح جنگل‌های استان رشد چشمگیری داشته باشد و برای مهار آتش سوزی‌های احتمالی نیازمند امکانات و وسایل لازم هستیم.

وی افزود: می‌طلبد یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نسبت به تجهیز کردن نیروهای یگان حفاظت اداره کل در امر مهار حریق‌های احتمالی اقدام لازم را انجام دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: بارندگی‌های سال گذشته و بهار امسال باعث رشد خوب گیاهان مرتعی شده است. با توجه به اینکه مراتع بهترین تامین کننده علوفه برای تامین خوراک دام‌های دامداران و روستائیان است، در صورت بروز آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع خسارات جبران ناپذیری به این سرمایه الهی وارد می‌شود.

نجفی همچنین از استقرار یک فروند بالگرد برای مهار آتش‎سوزی در جنگل‌های استان خبر داد و بیان کرد: اداره کل اقدام به توزیع لوازم و تجهیزات اطفاء حریق انفرادی و 11 دستگاه رات فایر و تعداد زیادی فلکسی بک بین شهرستان‌های استان کرده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید