نیاز 160 هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام وزارت نیرو | اتاق خبر
کد خبر: 345324
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 18:40
تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنایع آب و برق و به بهره‌برداری رسیدن آنها حدود 160 هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

اتاق خبر: ستار محمودی، قائم‌مقام وزارت نیرو امروز در همایش حمایت از کار، سرمایه و دانش ایرانی در صنعت آب و برق در صنعت آب و برق و با رویکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اثر‌گذاری فعالیت‌های صنعت ‌آب و برق در کشور گفت: این نوع صنعت به هیچ عنوان تعطیلی ندارد و در همه جنبه‌ها و حوزه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان این‌که در عرصه آب و فاضلاب سرمایه‌گذاری‌های زیادی در سال‌های گذشته انجام شده، گفت: با این وجود طرح‌های زیادی نیز به دلیل سرمایه کافی نیمه‌تمام مانده‌اند.

قائم مقام وزارت نیرو با اشاره به اهمیت اتمام طرح‌های نیمه‌تمام اظهار کرد: برای نوسازی تاسیسات آب و برق، تعمیر و نگهداری، کاهش تلفات نیز نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم که با توجه به اهمیت این حوزه انتظار می‌رود که توجه بیشتری نیز به صنعت آب و برق صورت بگیرد.

به گفته محمودی در حال حاضر ایران از نظر منابع انسانی هیچ مشکلی ندارد، اما پاشنه آشیل ما کمبود منابع آبی است.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط نیاز به بهره‌برداری از فناوری روز و راهیابی به بازارهای برون‌مرزی جهت افزایش مهارت و ارتقاء سطح مشارکت بین‌المللی به شدت احساس می‌شود.

قائم مقام وزارت نیرو با اشاره به شرایط پساتحریم گفت: باید بتوان از این فضا به خوبی استفاده کرد، اما این سوال ایجاد می‌شود که در شرایط فعلی سطح مشارکت چگونه باید باشد و این‌که آیا حضور سرمایه‌گذار خارجی برای بخش خصوصی فرصت است و یا تهدید.

محمودی با اشاره به اهمیت این مبحث اظهار کرد: باید بتوان در جلسه امروز در مورد این مساله به‌طور کامل و جامع صحبت کرد و با در نظر گرفتن تمامی مسائل آن به یک تصمیم نهایی رسید.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید