بورس اندکی رشد کرد و فرابورس در جا زد | اتاق خبر
کد خبر: 345354
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 20:20
معاملات بورس اوراق بهادار تهران امروز شاهد فراز و فرودهای زیادی بود به طوری که در ابتدای معاملات شاخص کل تا مقدار 76 هزار و 666 واحد رشد کرد. ولی در ادامه با نوسان‌هایی به رقم 76 هزار و 692 واحد رسید.

اتاق خبر: امروز –سه‌شنبه - شاخص تالار شیشه‌ای با 79 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به مقدار76 هزار و 692 رسید. همچنین شاخص هم وزن نیز 32 واحد رشد کرد و در پایان تا رقم 13 هزار و 781 واحد افزایش یافت.

گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مپنا به ترتیب با 51، 47 و 45 واحد افزایش بیشترین تاثیر را در رشد شاخص و نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنایع ملی مس ایران و ایران خودرو به ترتیب با 57، 45 و 37 واحد کاهش بیشترین تاثیر را در روند منفی شاخص کل داشتند.

بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز مربوط به پشم شیشه ایران، ماشین سازی نیروی محرکه و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید بود و در مقابل حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، شهد ایران و کارتن ایران شاهد بیشترین کاهش قیمت در معاملات امروز تالار شیشه ای بودند.

بیشترین تقاضا در چهارمین روز از معاملات تالار شیشه ای مربوط به مشارکت ملی نفت ایران، گروه بهمن بود. همچنین فیبر ایران و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس بیشترین عرضه را به خود اختصاص دادند.

نماد معاملاتی شرکتهای سرمایه گذاری خوارزمی، مدیریت سرمایه گذاری امید، ماشین سازی نیرو محرکه، گروه دارویی سبحان، چرخشگر،سیمان فارس نو، دوده صنعتی پارس، پشم شیشه ایران، صنایع خاک چینی ایران، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و فیبر ایران امروز بازگشایی شدند.

از طرفی نیز نماد معاملاتی شرکت های صنایع کاشی و سرامیک الوند، داروسازی ابوریحان، کارتن ایران و سیمان اصفهان در پایان معاملات متوقف شدند.

ارزش معاملات امروز 266 میلیارد و 473 میلیون و 600 هزار تومان برآورد شد که این مقدار ناشی از دست به دست شدن 896 میلیون و 802 هزار سهام و اوراق مالی قابل معامله طی 79 هزار و 276 نوبت معامله بود.

گفتنی است در چهارمین روز از معاملات این هفته شاخص فرابورس ایران چندان حرکتی از خود نشان نداد و تنها با 0.1 واحد افزایش به مقدار 814.1 واحد رسید.

در روزهای اخیر بحث کاهش سود سپرده های بانکی یکی از موضوعاتی بوده که بازار سرمایه را نیز تا حدودی تحت تاثیر قرار داده است. ولی الله سیف به تازگی اعلام کرده که "زمان مشخصی برای کاهش سود بانکی وجود ندارد. البته رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده که هدف بانک مرکزی کاهش نرخ سود بانکی تا رسیدن به رقمی متناسب با نرخ تورم است و با توجه به این‌که تورم در مسیر کاهشی قرار داشته و تا تک‌رقمی شدن نیز پیش خواهد رفت، روند کاهش سود بانکی ادامه دارد." این اظهار نظر ها در باره کاهش سود بانکی می تواند در روزهای اخیر بازار سرمایه را حدودی تکان دهد هر چند که کارشناسانی معتقدند که کاهش دستوری نرخ سود بانکی نه به نفع بازار سرمایه و نه به نفع اقتصاد کشود است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید