آمریکایی ها رفتن به فلوجه را به عراقی ها توصیه نکردند | اتاق خبر
کد خبر: 345368
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 21:09
فرانس24:
شبکه تلویزیونی فرانس24 به دنبال آغاز عملیات آزاد سازی شهر فلوجه از گروه تکفیری – تروریستی داعش گفت که آمریکایی ها به عراقی ها رفتن به فلوجه را توصیه نکردند.

اتاق خبر - 'داگلاس هربرت' سردبیر بخش بین الملل فرانس 24 در مورد اینکه نبرد فلوجه نقطه عطفی علیه گروه تروریستی داعش است، گفت: این شهر از ابتدا و در سال 2004میلادی نیز برای نیروهای آمریکایی چالش برانگیز بود.

وی افزود: فلوجه نخستین شهر با جمعیت بالا در عراق بود که در سال 2014میلادی به دست داعش افتاد.
سردبیر بخش بین الملل فرانس24 در ادامه اظهارداشت: اما واقعیت این است که نیروهای عراقی هنوز ورود به شهر فلوجه و نبرد خیابانی را آغاز نکرده اند، چرا که دهها هزار نفر از افراد غیر نظامی در این شهر به سر می برند.
داگلاس هربرت گفت: در همین حال نیروهای آمریکایی به نیروهای عراقی و نخست وزیر عراق توصیه نکردند که ابتدا به فلوجه بروند، بلکه تمام توجه آمریکایی ها به موصل است.
وی در ادامه مدعی شد: العبادی با انجام عملیات فلوجه در یک وضعیت بی نهایت دشواری قرار گرفته است، دولت وی یک دولت ناکار آمد و ... است چرا که کابینه وی به تایید پارلمان نرسیده است.
سردبیر بخش بین الملل فرانس24 گفت: در دوره العبادی، معترضان دو بار به منطقه امنیتی 'سبز' بغداد یورش بردند و پارلمان نیز به اشغال معترضان درآمد، اکنون فلوجه تنها مفر العبادی و آرام کردن شرایط برای وی محسوب می شود.
داگلاس هربرت درمورد وضعیت داعش گفت: داعش تاکنون 40 تا 45 درصد از قلمرو خود در عراق و 16 تا 20 درصد از مناطق تحت اشغال خود در سوریه را از دست داده است. جمعیتی که تحت اشغال این گروه بوده از 9میلیون نفر به شش میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.
هربرت افزود: داعش بیشتر دسترسی های خود در مناطق مرزی سوریه با ترکیه را از دست داده و به همین خاطر دیگر منبع درآمد فروش نفت قاچاق خود از طریق ترکیه را در اختیار ندارد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید