افزایش ترانزیت در بندر چابهار | اتاق خبر
کد خبر: 345427
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 00:42
مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به افزایش ترانزیت هند به افغانستان از طریق بندر چابهار، گفت: تخفیفات و تسهیلاتی به رانندگان افغانستانی داده می‌شود.

اتاق خبر: محمدجواد عطرچیان با اشاره به امضای توافقنامه سه جانبه میان ایران، هند و افغانستان برای گسترش ترانزیت، گفت: به منظور توسعه بندر چابهار و افزایش ترانزیت این موافقتنامه به امضا رسید که از این طریق کالاها از دو بندر کشور هند به بندر چابهار منتقل شده و سپس از مرزهای زمینی به افغانستان فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این موافقتامه موجب گسترش ترانزیت در منطقه خواهد شد، افزود: از آنجایی که کشور افغانستان در خشکی محصور است، به این وسیله می‌تواند به آب‌های آزاد متصل شود و از سوی دیگر تجارت میان هند و افغانستان رونق می‌گیرد.

مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام مشوق های تعرفه‌ای برای رونق ترانزیت این منطقه، اظهار داشت: در حال حاضر هم تسهیلاتی برای بازرگانان و تجار در نظر گرفتیم تا بندر چابهار توسعه پیدا کند.

عطرچیان با اعلام اینکه سازمان بنادر و دریانوردی برای عوارض بندری و استفاده از انبارها تا ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌کند، گفت: در بخش کامیون‌ها هم رانندگان افعانستانی که با کامیون‌های این کشور بار را حمل کنند تا یک سوم هزینه‌ها و مابه التفاوت سوخت به آنها تخفیف داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این تخفیف‌ها در این مسیر ادامه می یابد تا حجم تجارت گسترش یابد، افزود: هنوز بندر چابهار به رونق نرسیده است اما در صورت حمل و نقل بار از هندوستان به افغانستان از طریق ایران، این بندر توسعه زیادی پیدا می‌کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید