مانوری از جنس کنترل سیل | اتاق خبر
کد خبر: 345453
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 02:18
یکی از بحران‌های شهر تهران وقوع سیلاب است به همین دلیل مانوری به منظور تبیین دستورالعمل‌های اجرایی برای سازمان‌های ذیربط اجرایی شد که در ذیل آن چهار دستورالعمل نهایی به تصویب رسید.

اتاق خبر: محمد پرورش - مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران - امروز در حاشیه نشست پایانی مانور مدیریت سیلاب در جمع خبرنگاران با بیان این‌که مدیریت بحران شهر تهران از 12 کارگروه تشکیل شده است، گفت: یکی از این کارگروه‌ها مربوط به مدیریت سیلاب است.

وی ادامه داد: تاکنون سه جلسه در این باره برگزار شده که جلسه اول مربوط به آشنایی، جلسه دوم تدوین و امروز نیز مانور بوده است.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که امروز سه سناریو طراحی و به آنها پاسخ داده شد، اظهار کرد: در این مانور 12 دستگاه مرتبط با موضوع حضور داشتند که هر کدام از این دستگاه‌ها کارگروهی در زیرمجموعه خود پشتیبانی می‌کردند.

پرورش تصریح کرد: اگر برای مدیریت بحران در تهران از قبل هماهنگی صورت نگیرد و دستورالعمل‌های مناسبی تعریف نشود، قطعا با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم بود.

وی هدف از این مانور را هماهنگ‌شدن دستگاه‌های ذیربط دانست و افزود: در موقع حادثه همه ارگان‌ها حضور پیدا می‌کنند، اما متاسفانه تاکنون هیچ دستورالعملی مشخصی برای رسیدگی به این بحران وجود نداشت، اما امروز می‌توانیم بگوییم که دستورالعمل بحران سیل به جمع‌بندی رسیده است.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: امروز چهار دستورالعمل تدوین شده و قصد داریم به سه دستورالعمل دیگر نیز برای رسیدگی به مدیریت بحران سیل تدوین کنیم.

احتمال افت فشار با افزایش بیش از حد مصرف آب

پرورش با اشاره به وضعیت مناسب آب سطحی اظهار کرد: وضعیت آب سطحی امسال نسبتا پایدار بوده و در حوزه تامین آب مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با بیان این‌که از 15 تیرماه که به پیک آب تهران می‌رسیم در روز سه میلیون و 200 تا سه میلیون و 400 هزار مترمکعب آب در تهران مصرف می‌شود، گفت: ما در تولید آب مشکلی نداریم، اما تقاضای ما از مردم این است که در روزهای گرم بحث پیک‌زدایی را رعایت کنند و در ساعات پیک مصرف نسبت به مصرف آب صرفه‌جویی لازم را انجام دهند.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که ممکن است به صورت موردی افت فشار داشته باشیم، تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افت فشار و قطع آب پیش‌بینی نشده، لذا انتظار داریم که مردم در روزهای پیک صرفه‌جویی مناسبی داشته باشد.

پرورش با بیان این‌که 12 مدل مالی در بخش آب و فاضلاب طراحی شده که پیشرفت خوبی داشته است، ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار است که شش تصفیه‌خانه امسال به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص برنامه شرکت فرانسوی سوئد گفت: توافق‌نامه اولیه انجام این کار صورت گرفته و قرار است که این شرکت آب بدون درآمد را از 23 درصد به 15 درصد برساند، اما چون حجم کار بالاست این قرار‌داد به صورت دقیق در حال بررسی است.

مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این‌که شرکت فرانسوی در حال آماده شدن تهیه پیش‌نویس قرارداد است، اظهار کرد: اگر قرار است این تفاهمنامه به مرحله‌ی قرار‌داد برسد باید مدلی را اجرایی کنیم که از مابه‌التفاوت پرت آب سرمایه‌گذاری این شرکت به فرانسوی‌ها بازگردانده شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید