میانگین بارشی استان زنجان 302 میلی‌متر بوده است | اتاق خبر
کد خبر: 345603
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 16:18
کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان میانگین بارش استان را در سال زراعی جاری 302 میلی‌متر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است.

اتاق خبر: حسین سلطانی در زنجان از وجود گرد و غبار در آسمان استان خبر داد و اظهار کرد: دید افقی شهر زنجان هم کاهش یافته است.

وی وضعیت جوی استان زنجان را طی امروز صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی و اضافه کرد: این وضعیت جوی تا روز جمعه ادامه می‌یابد.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان روند دمای استان زنجان را رو به افزایش اعلام و تاکید کرد: این روند افزایشی در این فصل طبیعی است.

سلطانی نوسان دمایی شهر زنجان را طی 24 ساعت آینده 20 درجه عنوان و تاکید کرد: زنجان در بازه زمانی مورد نظر دمایی بین هشت و 28 درجه بالای صفر را پشت سر گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه دمای فعلی شهر زنجان 16 درجه بالای صفر است، ادامه داد: این دما نسبت به روز گذشته در این ساعت کاهش یافته است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان از ثبت دمای هفت درجه بالای صفر به عنوان خنک‌ترین دما طی روز گذشته خبر داد و گفت: بالاترین دمای این بازه زمانی با 32 درجه بالای صفر از آب‌بر گزارش شده است.

سلطانی میزان بارش متوسط استان زنجان را طی سال زراعی جاری 302 میلی‌متر اعلام کرد و افزود: این میزان بارش نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش و نسبت به بلندمدت افزایش 3 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیشترین بارش سال زراعی جاری در سطح استان به میزان 403 میلی‌متر از قیدار گزارش شده است، ادامه داد: کم‌ترین بارش این بازه زمانی با 240 میلی‌متر در ماهنشان ثبت شده است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان افزود: از آغاز سال زراعی جاری تاکنون زنجان شاهد بارش 273 میلی‌متر بارندگی بوده است.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید