۲۱ مرکز عرضه مواد پروتئینی بیرجند درجه کیفی گرفتند | اتاق خبر
کد خبر: 345646
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 14:45
رئیس دامپزشکی شهرستان بیرجند از اجرای طرح درجه بندی مراکز عرضه مواد پروتئینی در این شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون ۲۱ مرکز در این طرح دارای کد و درجه بندی شده است.

اتاق خبر: فردین حسین زاده صبح چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه با اشاره به نظارت و بازرسی های انجام شده شبکه دامپزشکی بیرجند در سال گذشته، اظهار کرد: در این بازرسی ها ۱۵ تن فرآورده های خام دامی معدوم شد.

وی با بیان اینکه در دوماهه ابتدای سال جاری نیز بازرسی ها تشدید پیدا کرده است، گفت: در ایام نوروز سال جاری، یک تن از فرآورده های خام دامی نیز توقیف شد.

حسین زاده از صدور ۴۰ پرونده متخلف به مراجع قضایی خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰ پرونده مجازاتی مانند حبس، جریمه نقدی، شلاق و پلمپ را داشته است.

وی با اشاره به اجرای طرح درجه بندی مراکز عرضه مواد پروتئینی دامپزشکی بیرجند، اظهار کرد: اجرای مرحله اول این طرح به طور پایلوت در بیرجند آغاز شده است.

رئیس دامپزشکی شهرستان بیرجند افزود: در راستای اجرای این طرح، مراکز عرضه مواد پروتئینی در صد آیتم مانند استاندارهای کیفی محصول، بهداشت محیط عمومی و شخصی، سوابق و پیشینه های قضایی مورد بررسی قضایی قرار گرفتند.

حسین زاده بالابردن سطح کیفی و بهداشتی مراکز عرضه را از جمله اهداف این طرح دانست و گفت: پایش مراکز عرضه پروتئینی از دیگر اهداف اجرای این طرح در بیرجند است.

وی با بیان اینکه ۲۱ قصابی در این طرح دارای کد و درجه بندی شده اند، اظهار کرد: سایر قصابی ها نیز با برگزاری دوره های آموزشی ارتقاء می یابند.

حسین زاده افزود: در اجرای این طرح، پنج قصابی برتر دارای درجه دو، نُه قصابی دارای درجه سه و هفت قصابی نیز دارای درجه چهار شده اند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید