کاخ سفید جزئیات سفر تاریخی اوباما به هیروشیما را اعلام نکرده است | اتاق خبر
کد خبر: 345656
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 15:19
درحالیکه قرار است 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه از هیروشیما- یکی از دو شهری که برای اولین بار در سال 1945از سوی آمریکا بمباران اتمی شد - دیدن کند، کاخ سفید هنوز جزئیات این دیدار را اعلام نکرده است.

اتاق خبر - خبرگزاری کیودو ژاپن چهارشنبه از توکیو گزارش داد که اوباما در دیدار از 'بوستان یادبود و صلح' هیروشیما سخنان کوتاهی را ایراد خواهد کرد.

به گفته منابع ژاپنی و آمریکایی ؛ قرار است بازماندگان بمباران های هیروشیما و ناگازاکی نیز در مراسم دیدار اوباما از بوستان یاد شده شرکت داشته باشند اما هنوز معلوم نیست که آنها با رئیس جمهوری آمریکا که اولین رئیس جمهوری وقت آن کشور است که از هیروشیما دیدن می کند، ملاقات داشته باشند.
مسئولان ارشد شهرهای هیروشیما و ناگازاکی و بسیاری از بازماندگان دو حادثه دلخراش بمباران اتمی سال 1945 اشاره کرده اند که درک آنها از سفر غیر منتظره اوباما این است که وی قرار نیست در اظهاراتش در بوستان یادبود پوزش خواهی کند.
براساس این گزارش ؛ شمار کسانی که گواهی بازماندگان بمباران این دو شهر را دارند در اوایل سال 2015 میلادی به 183 هزار نفر رسید که متوسط سن آنها بیش از 80 سال است.
مسئولان شهر هیروشیما اعلام کردند که تا پایان سال 1945 که جنگ دوم جهانی در آن سال پایان یافت 148 هزار نفر براثر بمباران اتمی در این شهر کشته شدند. دفتر شهرداری ناگازاکی تعداد کشته شدگان این شهر را 74 هزار نفر اعلام کرد.
لازم به یادآوری است که سفر اوباما به هیروشیما پس از پایان چهل و دومین نشست سران کشورهای عضو گروه هفت در شهر 'ایسه شیما' در استان میه صورت می گیرد.
اوباما در چهل و دومین نشست سران کشورهای عضو گروه هفت که پنجشنبه و جمعه (6 و 7 خرداد) در استان 'میه' برگزار می شود ؛ حضور خواهد داشت.
رئیس جمهوری آمریکا در سفرش به شرق آسیا از ویتنام هم دیدن کرد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید