صدها نویسنده آمریکایی با نامزدی ترامپ مخالفت کردند | اتاق خبر
کد خبر: 345670
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 16:07
در آستانه اعلام نامزد رسمی جمهوریخواهان؛
منابع خبری گزارش دادند که صدها نویسنده آمریکایی از جمله 10 برنده جایزه هنری - ادبی پولیتزر با نامزدی ترامپ مخالفت کردند.

اتاق خبر - تارنمای روزنامه لس آنجلس تایمز شب گذشته (سه شنبه) نوشت که بیش از 600 نویسنده بنام آمریکایی مانند استیون کینگ، جونوت دیاز(Junot Diaz)، شریل استرید (Cheryl Strayed) و دیو ایگرز (Dave Eggers) نامه سرگشاده ای را خطاب به مردم آمریکا امضا کردند که در آن با نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مخالفت شده است.

این نامه که در تارنمای لیترری هاب (Literary Hub) منتشر شده است اظهارات ترامپ را موجب 'بدنام شدن زنان و اقلیتها' می داند و مدعی است که او 'عامدانه از میان خشن ترین افراد جامعه' هوادار جلب می کند.
نویسندگان این نامه فهرست طولانی از دلایل مخالفت خود با ترامپ تهیه کرده اند که 'مخالفت جامعه آمریکا با دیکتاتوری، تفرقه، عوام فریبی و دروغگویی' بخشی از آن است.
به گزارش ایرنا، چندی پیش نیز جی کی رولینگ خالق داستانهای هری پاتر که به آمریکا سفر کرده بود در یک محفل ادبی بشدت ترامپ را سرزنش کرد ولی با این حال از آزادی بیان او دفاع کرد و گفت: 'اگر بخواهید آزادی های مخالفان خود را به صرف اینکه به شما توهین کرده اند سلب کنید از خط قرمز عبور کرده و در کنار ظالمانی قرار می گیرید که با چنین توجیهی انسانها را در بند می کشند، شکنجه می کنند و به قتل می رسانند.'
اعتراضات علیه ترامپ در حالی شدت گرفته است که وی، در پی پیروزیهای پیاپی در رای گیریهای درون حزبی و کناره گیری رقبای خود نامزد غیر رسمی جمهوریخواهان در انتخابات سراسری ریاست جمهوری آمریکا می باشد. وی در صورت پیروزی در انتخابات مقدماتی امشب ایالت واشنگتن و کسب 44 نماینده آن حد نصاب 1237 نماینده را شکسته و به صورت رسمی نامزد جمهوریخواهان خواهد شد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید