آغاز عملیات آزادسازی الخالدیه عراق | اتاق خبر
کد خبر: 345676
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 16:39
فرمانده عملیات استان الانبار امروز (چهارشنبه) از آغاز عملیات آزاد سازی منطقه الخالدیه توسط نیروهای عراقی خبر داد.

اتاق خبر - به نوشته پایگاه خبری الفرات نیوز، 'اسماعیل المحلاوی' فرمانده عملیات استان الانبار گزارش داد: نیروهای عراقی عملیات نظامی گسترده ای را برای آزادسازی منطقه های 'الجزیره الخالدیه'، 'البوبانی' و 'البوعبید' در شرق رمادی آغاز کرده اند.

وی افزود: نیروهای یگان دهم ارتش عراق از صبح امروز پیشروی خود را از منطقه 'الحامضیه' در محور شمالی به سمت منطقه «البو عبید» برای پاکسازی اهداف موردنظر آغاز کرده اند.
براساس این گزارش، نیروهای عراقی از جنوب فلوجه نیز در حال پیش روی هستند.
المحلاوی همچنین گزارش داد که یگان هشتم ارتش عراق در حال پیشروی به سمت منطقه 'الحصی' تا منطقه عامریه و منطقه 'السلام' در سمت رود فرات در جنوب فلوجه و یگان دهم نیز در حال پیشروی به سمت جزیره الخالدیه هستند. عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد. نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند.
شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
نیروهای عراقی تاکنون موفق شده اند مناطقی از جمله شهر الکرمه در شرق فلوجه را آزاد کرده اند.
این نیروها همچنین موفق شدند که منطقه های الشهابی، کارگاه الشتایکر، منطقه اللیفیه، مخازن الکرمه و کارگاه سیمان روستای البوعوده، جملیه، کارگاه روغن شامپو و البوحدید را در جنوب الکرمه را آزاد کنند.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند که همین موضوع روند عملیات را کندتر می کند.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید