برنامه ای برای عملیات مشترک با روسیه علیه داعش نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 345684
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 18:14
پنتاگون:
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) اعلام کرد: واشنگتن برنامه ای برای عملیات مشترک با روسیه علیه گروه تروریستی داعش در سوریه ندارد.

اتاق خبر - به گزارش امروز (چهارشنبه) خبرگزاری اسپوتنیک، خانم «میشل بالدانزا» افزود: پنتاگون به استفاده از تفاهم نامه های کنونی با وزارت دفاع روسیه برای تضمین امنیت پروازها در حریم هوایی سوریه و مذاکرات با روسیه و سایر شرکایش در حمایت از توقف مخاصمات ادامه می دهد.
سخنگوی پنتاگون تاکید کرد: ما متوجه این مساله هستیم که روسیه در پی اجرای توافق ترک مخاصمه، بر حمله به مواضع داعش در سوریه متمرکز شده است.
نیروهای دمکراتیک سوریه (SDF) روز سه شنبه عملیات بازپس گیری شهر رقه را با حمایت نیروهای آمریکایی آغاز کردند. این شهر از سال 2013 تحت محاصره داعش است. این گروه اعلام کرده که آماده فعالیت های هماهنگ با روسیه و آمریکا است.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز آمادگی مسکو را برای هماهنگی با ائتلاف تحت امر آمریکا و نیروهای دمکراتیک سوریه برای آزادسازی رقه ابراز کرده است.
«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه هفته گذشته با مطرح کردن درخواست مشابهی خواستار حملات هوایی مشترک با جبهه النصره در سوریه شد.
«مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در نشست خبری از هماهنگی با نیروهای دمکراتیک سوریه برای باز پس گیری رقه خبر داد اما از بیان جزئیات احتمال همکاری آمریکا با روسیه در عملیات آزادسازی این شهر خودداری کرد.

ایرنا

94110

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید