جزئیات پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات | اتاق خبر
کد خبر: 345783
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 01:04
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه تاکید کرد: پروژه‌ها به صورت مستمر تنظیم شده و به صورت هفتگی مورد بررسی قرار می گیرند.

اتاق خبر: محمود واعظی با اشاره به تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" درباره پروژه های اقتصاد در این وزارتخانه بیان کرد: از سال گذشته بر اساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بعد از احصای 24 بند از این سیاست ها، بندهایی که مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین فضایی بود مشخص شد که در ادامه با برنامه ریزی دقیق، ماموریتهای مشخصی برای این بخشها در کارهای پژوهشی از ایده تا تولید تعیین و به پژوهشگاه های مربوطه ارسال شد.

واعظی با اشاره به جلسات مقاومتی که به صورت هفتگی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته جلسات متعددی در بخش اقتصاد مقاومتی در وزارت برگزار شد که در این جلسات منطبق با سیاست های اقتصاد مقاومتی شش پروژه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در وزارت تعریف شد که این پروژه ها به صورت هفتگی مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: همانطور که ایشان دستور دادند اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی جزو اولویتهای تمام دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات است و امیدواریم در نیمه دوم سال ثمرات این فعالیتها را به مردم اعلام کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه پروژه های تعریف شده در اقتصاد مقاومتی از سه منبع برخوردار است اظهار کرد: در دو قسمت از اجرای پروژه که ابتدا پروژه هایی هستند که جنبه زیرساختی دارند و هیچ سودی را تا سال های بعد به خود اختصاص نمی دهند و بخش خصوصی نیز رغبتی به سرمایه‌گذاری در آنها ندارد و دیگری نیز در مرحله‌های دیگر اجرای پروژه که بحث امنیتی کشور مطرح می شود، باید از بودجه داخل وزارت در اجرای پروژه‌های استفاده کرد.

واعظی افزود: منبع دوم، استفاده از پتانسیل بخش خصوصی است، تعیین شد تا فعالیتی صورت گیرد تا پروژه های بزرگ برای بخش خصوصی جاذبه داشته باشند و با سرمایه گذاری در آن به سود برسند؛ گفتنی است مذاکرات زیادی با این بخش صورت نیز صورت گرفته که استقبال آن ها هم از این پروژه ها خوب بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انجام مذاکرات هسته‌ای و عبور از تحریم‌ها گفت: بعد از برجام، فضای مناسبی از نظر بین المللی برای کشور به وجود آمد که این مسئله سبب شد تا منبع سومی ایجاد شود که آن هم سرمایه گذاران خارجی هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به گونه ای تنظیم شده است تا هر آنچه که دولت سرمایه گذاری می کند، سه برابر آن توسط بخش خصوصی انجام شود و وزارت ارتباطات در اصل بستر این سرمایه گذاری‌ها را ایجاد می کند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید