ایران ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه مقاومت را رد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 345785
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 01:10
در نشست امنیتی چچن اعلام شد
معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نشست بین المللی مقامات عالیرتبه امنیتی کشورهای مختلف در گروزنی مرکز جمهوری چچن به ادعاهای رییس هیات رژیم اشغالگر قدس علیه مقاومت ضد صهیونیستی بویژه حزب الله پاسخ داد.

اتاق خبر - رضا سیف اللهی با رد اظهارات نماینده رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله لبنان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و لبنان و در مقابله با تروریسم دولتی رژیم اشغالگر قدس، ایستادگی می کند.

بنا به اعلام امروز (چهارشنبه) بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در روسیه، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: امروز حزب الله بخش مهمی از مردم لبنان است که در ساختارهای حکومتی به صورت رسمی حضور دارد و از آرمان های ملت این کشور حمایت می کند.
هیات جمهوری اسلامی ایران هنگام سخنرانی نماینده رژیم صهیونیستی، نشست گروزنی را در اعتراض به سیاست های تجاوزکارانه این رژیم ترک کرد.
در نشست دو روزه امنیتی گروزنی که امروز (چهارشنبه) پایان می یابد دبیران و مسئولان شورای امنیت و سایر نهادهای امنیتی کشورها و سازمان های مختلف بین المللی حضور دارند که مهمترین چالش های امنیتی منطقه ای را بررسی می کنند.
در این نشست، پس از قرائت پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن و نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه سخنرانی و بر لزوم همگرایی جهانی برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
رییس هیات ایرانی در سخنرانی جداگانه خود در این نشست گفت: مبارزه با تروریسم راهکار نظامی ندارد، زیرا یک تفکر و ایدئولوژی است که بی ارتباط با تمامی ادیان، ملت ها و نژادها می باشد و سازمان واحدی نیست که بتوان آن را نابود کرد، بلکه تفکری شیطانی است که در بسترهای ناامنی و فقدان حاکمیت شکل می گیرد و عناصر مستعد را جذب می کند، پرورش می دهد و بکار می گیرد.
سیف اللهی ادامه داد: هرچند می توان با دخالت نظامی و اشغال یک کشور، مشکل وجود حاکم دیکتاتور را برطرف کرد، اما بدون ایجاد ساز و کار لازم و فراهم سازی شرایط، قطعا خلاء سیاسی و توسعه ناامنی شکل می گیرد و باید قبول کرد که نمی توان برای مردم کشوری از طرف آنها تصمیم گرفت یا برای آنها مصلحت اندیشی کرد، زیرا تعیین سرنوشت حق قطعی مردم هر کشوری است.
وی اظهار کرد: جایی که همزمان با دو پدیده تروریسم و درگیری داخلی مواجهیم، اگر مقابله با تروریسم اولویت نشود، بهشتی برای تروریست ها شکل خواهد گرفت. نمی توان تروریسم را به خوب و بد تقسیم کرد، گروهی را به نام معارض مسلح برای دستیابی به اهداف تجهیز و پشتیبانی کرد و گروهی را که خارج از کنترل یا غیر همسو با اهداف ما هستند تروریست خواند.
سیف اللهی گفت: اگر کشورهایی به دلیل برخورداری از قدرت نظامی، مالی یا سیاسی، کشوری را به بی ثباتی و جنگ بکشانند، هزینه های ناامنی آن را باید همگان پرداخت کنند و آتشی که برافروخته می شود، سایر کشورها و مناطق را هم در بر خواهد گرفت.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید