نخست وزیر پاکستان به دنبال حمایت 'زرداری' برای رهایی از بحران 'پاناما' است | اتاق خبر
کد خبر: 345820
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 03:15
نخست وزیر پاکستان که طبق اعلام دفتر نخست وزیری برای انجام معاینات پزشکی به لندن سفر کرده است، همزمان با این سفر، واسطه ای صاحب نفوذ را نزد 'آصف علی زرداری' رئیس حزب مردم و رئیس جمهوری سابق این کشور در لندن فرستاده تا حمایت او را برای رهایی از بحران 'اسناد

اتاق خبر - 'مولانا فضل الرحمان' چهره سیاسی-مذهبی شناخته شده در پاکستان رهبر حزب 'جمعیت علمای اسلام -شاخه فصل'، با هدف کمک به نخست وزیر این کشور برای رهایی از بحران اسناد پاناما، به لندن سفر کرده تا رایزنی هایی در این زمینه انجام دهد.

فضل الرحمان روز گذشته در لندن با آصف علی زردای رهبر حزب مردم و رئیس جمهوری پیشین پاکستان دیدار کرد و از او خواست تا از فرصت سفر نواز شریف به لندن استفاده کند و باهدف حمایت از نخست وزیر، ملاقاتی با او داشته باشد.
محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه گذشته به لندن سفر کرد و هم اکنون هم در پایتخت انگلیس به سر می برد.
این دومین سفر نواز شریف به لندن در یک ماه اخیر و بعد از افشاگری های اسناد پاناما است. بسیاری از رسانه های پاکستان انجام معاینات پزشکی را بهانه می دانند و اعلام کرده اند که نواز شریف هر دو سفرش به لندن را برای رایزنی با هدف رهایی از بحران اسناد پاناما انجام داده است.
گزارش روز چهارشنبه روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان به نقل از منابع مطلع حاکی است که مولانا فضل الرحمان حامل پیامی از سوی نواز شریف برای زرداری بوده است و به رئیس حزب مردم گفته است نواز شریف خواهان حمایت های او است.
براساس این گزارش، محمد نواز شریف رهبر حزب مسلم لیگ نواز به عنوان حزب حاکم پاکستان برای ماندن در راس قدرت تا پایان دوره قانونی پنج ساله اش، به حمایت های حزب مردم در پارلمان این کشور و رهایی از مخمصه اسناد پاناما نیاز دارد.
اما زردای در پاسخ فضل الرحمان گفته است که حزب مردم خود را وارد هیچ اقدام ضددمکراسی نمی کند ضمن اینکه از تلاش های هیچ کسی برای رسیدن به قدرت از طریق میان بُر حمایت نخواهد کرد.
به هرحال، ظاهرا هنوز تصمیمی برای ملاقات زرداری با نواز شریف در سفر جاری وی به لندن گرفته نشده است ضمن اینکه زمزمه هایی از داخل حزب مردم شنیده می شود مبنی بر اینکه اعضای این حزب با ملاقات زرداری با نواز شریف موافق نیستند ومعتقدند انجام چنین دیداری می تواند چهره حزب مردم را نیز مخدوش کند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید