رویدادها و حوادث عراق در یک نگاه- چهارشنبه 5 خرداد | اتاق خبر
کد خبر: 345858
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 06:21
خبرنگاران و عکاسان در اطراف فلوجه هدف داعش قرار گرفتند، صادارت 100 میلیون و 900 هزار بشکه ای عراق در ماه گذشته، انفجار بمب در بغداد، محاصره صدها خانواده عراقی در فلوجه توسط داعش، آزادسازی گذرگاه البوشجل در شمال فلوجه، و.......

اتاق خبر - به نقل از پایگاه مرکزی خبر عراق، عناصر گروهک تروریستی داعش امروز هیاتی از خبرنگاران و عکاسان عراقی را که برای پوشش خبری به اطراف شهر فلوجه رفته بودند، هدف خود قرار دادند.
یکی از خبرنگاران که برای پوشش خبری عملیات فلوجه به اطراف این شهر رفته بود به این پایگاه خبری گفت: گروه تروریستی داعش خودروی حامل خبرنگاران اعزامی را در اطراف فلوجه هدف قرار داد که خوشبختانه کسی آسیبی ندید.

** عراق ماه گذشته 100 میلیون و 900 هزار بشکه نفت صادر کرده است
وزارت نفت عراق اعلام کرد، صادرات نفت عراق در ماه گذشته میلادی ( آوریل) به100میلیون و 900 هزار بشکه در ماه رسیده است.
عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت عراق در آمدهای حاصل از فروش نفت در ماه گذشته میلادی (آوریل) را سه میلیارد و 368 میلیون دلار عنوان کرد.

**انفجار بمب در بغداد دو کشته و چهار زخمی برجای گذاشت
منابع خبری عراقی از وقوع انفجاری در منطقه «رشید» واقع در جنوب بغداد خبر دادند که بر اثر آن دستکم دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

** پلیس فدرال عراق: 80 درصد تروریست های کشته شده در فلوجه خارجی هستند
فرماندهی پلیس فدرال عراق روز چهارشنبه اعلام کرد، 80 درصد تروریست هایی که طی عملیات آزاد سازی شهر فلوجه به هلاکت رسیدند از اتباع خارجی هستند.

** داعش صدها خانواده عراقی را بین فلوجه و کرمه در استان الانبار محاصره کرده است
«احمد مخلف الدیلمی» فرماندار شهرستان الکرمه در استان الانبار روز چهارشنبه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش صدها خانواده عراقی را در حد فاصل فلوجه و کرمه محاصره کرده است.

** آزادسازی گذرگاه البوشجل در شمال غرب فلوجه
گروه رسانه جنگ عراق امروز (چهارشنبه) از آزادسازی گذرگاه راهبردی «البوشجل»در شمال غرب فلوجه توسط نیروهای عراقی خبر داد.

** هلاکت والی داعش در کرمه
فرماندهی نیروهای بسیج مردمی عراق امروز از هلاکت «قاسم عکاب» والی داعش در کرمه توسط نیروهای بسیج مردمی در منطقه الشهابی 2 خبر داد.

** آیت الله سیستانی: نیروهای عراقی به توصیه های مرجعیت پایبند باشند
«آیت الله سیستانی» مرجعیت عالی شیعیان عراق از نیروهای عراقی خواست در عملیات آزادسازی شهر فلوجه به توصیه های مرجعیت پایبند بوده و آداب جهاد را رعایت کنند.

** عضو پارلمان عراق: هدف عربستان از اعزام وابسته نظامی حمایت از داعش است
«عواطف نعمه» نماینده جریان ائتلاف میهنی عراق در پارلمان این کشور هدف سعودی ها از اعزام وابسته نظامی به بغداد را حمایت سردمداران عربستان از داعش عنوان کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید