اروپا تنها گزینه ما نیست | اتاق خبر
کد خبر: 345870
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 07:25
وزیر جدید امور اروپایی ترکیه ضمن بیان اهمیت پیوستن کشورش به اتحادیه اروپا گفت که پیوستن به این اتحادیه تنها گزینه ترکیه نخواهد بود.

اتاق خبر - به نقل از حریت، وزیر تازه منصوب شده اروپای ترکیه، امروز در نخستین اظهارات خود پس از انتصاب گفت که روابط با اروپا برای ما بسیار مهم است اما تنها گزینه ترکیه نیست.

«عمر چلیک» که در کابینه تازه تشکیل شده نخست وزیر جدید ترکیه، به جای «ولکان بزکر» و به عنوان وزیر اروپای این کشور منصوب شده، با بیان این نکته که اروپا تنها گزینه آنکارا نیست، گفت که کشورش تمامی 72 شرط اتحادیه اروپا برای پیوستن به این اتحادیه که پیش پای ترکیه گذاشته شده بود را عملی کرده است.  

وی همچنین در مورد مساله تروریسم، از اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه خود در برخورد با تروریسم را کنار بگذارد.

گفتنی است، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه، روز گذشته اتحادیه اروپا را تهدید کرد که تا زمان برداشته نشدن قانون روادید شنگن برای شهروندان کشورش، به تعهدات خود در قبال پناهجویان که پیشتر با اتحادیه اروپا بر سر آن به توافق رسیده بودند، عمل نخواهد کرد.

اختلافات میان ترکیه و اتحادیه اروپا به تازگی بر سر مساله برخورد با تروریسم به عنوان یکی از شروط اروپایی ها برای پذیرش عضویت این کشور در اتحادیه اروپا به شدت بالا گرفته است.

 در حالیکه اروپایی ها خواستار رعایت استانداردهای خود در مبارزه با تروریسم هستند، رئیس جمهوری ترکیه معتقد است که وی راه خود را در این زمینه پیش خواهد گرفت.

مهر

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید