رکوردهای فوق‌العاده اینیستا با بارسلونا | اتاق خبر
کد خبر: 345878
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 07:59
هافبک بارسلونا تاکنون پنج بار به عنوان بهترین بازیکن در دیدارهای نهایی انتخاب شده است.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، آندرس اینیستا مرد لحظات است و آن را زمانی که دروازه چلسی را در استمفوردریج در سال 2009 باز کرد، ثابت کرد. گل تاریخی‌اش در ژوهانسبورگ در فینال جا‌م جها‌نی 2010 آفریقای جنوبی برابر هلند که همه را به سکوت واداشت نیز گویای این حقیقت است. او تنها در بازی‌های مهم گلزنی نکرده است بلکه او در این بازی‌ها تاثیرگذار بوده است.

کسب پنج جایزه بهترین بازیکن زمین در فینال‌ها این موضوع را ثابت می‌کند. اولین جایزه را در فینال هلند و اسپانیا در جا‌م جها‌نی به دست آورد. سپس در سوپر کاپ اروپا در سال 2011 که میان پورتو و بارسلونا برگزار شد، بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. در فینال یورو 2012 در دیدار تیم‌های اسپانیا و ایتالیا جایزه بهترین بازیکن را به او دادند. اینیستا در این بازی‌ها سه بار به این عنوان دست یافته بود. در آن سال یوفا جایزه بهترین بازیکن فصل را به او داد.

هافبک 32 ساله در دو فصل اخیر به عنوان برترین بازیکن انتخاب شد. سال گذشته در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا میان بارسلونا و یوونتوس او دوباره به این عنوان دست پیدا کرد. در آخرین فینال برابر سویا نیز بهترین بازیکن انتخاب شد.

بخشی از موقعیتش در این زمینه به لوئیس انریکه بازمی‌گردد. اینیستا بازیکن ثابتی شوده است که کمتر از دیگران برای بارسلونا بازی کرده است. در این فصل 3516 دقیقه بازی کرد و در فصل گذشته حتی به سه هزار دقیقه هم نرسید.

هافبک اسپانیایی باید بتواند فرم خوبش را تا پایان فصل حفظ کند. این اتفاق برای بارسلونا و اسپانیا خوب است. اینیستا تاکنون 31 جام را کسب کرده است. (28 جام با بارسلونا و سه جام به همراه اسپانیا).

اینیستا به دنبال شکستن رکورد ژاوی

هافبک اسپانیایی یکشنبه از رکورد کارلس پویول پیشی گرفت و دومین بازیکن بارسلونا شد که بیشترین بازی را برای این تیم انجام داده است. او تاکنون 593 بار برای این آبی‌ اناری‌ها به میدان رفته است. میگلی 549 و والدس با 535 بازی را پشت سر گذاشت و تنها ژاوی را با 767 بازی در جلوی خود می‌بیند.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید