شرایط حضور خارجی‌ها برای فاینانس طرح‌های برقی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 345983
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 17:06
مدیرعامل توانیر با اشاره به برگزاری اولین مناقصه بین‌المللی برق ایران، شرایط حضور شرکت‌های خارجی برای تامین فاینانس طرح‌های جدید صنعت برق را تشریح کرد.

اتاق خبر: آرش کردی در همایش فاینانس طرح‌های جدید برقی ایران، با بیان اینکه سیاست صنعت برق در دوران پسا تحریم، تقويت بخش خصوصی از مسیر تامين نقدينگي و انتقال دانش و فناوري‌هاي نوين است، گفت: با توجه به كمبود منابع مالي داخلي، تدبيري انديشيده شد كه براي احداث پست‌‌هاي فوق توزيع و انتقال، از منابع مالي خارجي استفاده شود.

مدیرعامل توانیر با اعلام اینکه هم اکنون بخش داخلي صنعت برق توانايي بالايي دارد ولي از گردش سرمايه كافي محروم است، تصریح کرد: برای اجرای طرح های جدید صنعت برق سرمایه گذاران خارجی با یک الزام روبرو هستند به طوری که باید حداقل ۵۱ کالا و تجهیزات پروژه ها از سازندگان داخلی تامین کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه افزایش سهم ساخت داخل، امتیازات فنی شرکت‌های خارجی در مناقصات را افزایش می دهد، اظهار داشت: شرايط مناقصه كاملا قانوني و شفاف طراحي شده و بخش داخلي نيز به هيچ عنوان كنار گذاشته نشده است؛ ضمن آنكه تعداد قابل توجهي از شركت كنندگان در مناقصه يا شركت‌هاي داخلي هستند يا شركاي مجموعه‌هاي خارجي محسوب مي‌شوند.

مديرعامل شركت توانير با یادآوری اینکه به دنبال تامین فاینانس طرح‌های جدید توسعه‌ای صنعت برق هستیم، افزود: هر شرکت داخلی و یا خارجی که توانايي تامين مالي را داشته باشد، مي تواند وارد مناقصات شود و چنانچه شركت هاي داخلي از اين توانايي برخوردار باشند، بر همتايان خارجي خود اولویت دارند و امتيازاتي قانوني را نيز در اين خصوص در نظر گرفته‌ايم.

 اولین مناقصه بین‌المللی صنعت برق ایران در دوران پسا تحریم با هدف خرید کالا و تجهیزات ۳۱۲ پست فوق توزیع برق تا چند روز آینده برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید