یک هزار تن گندم در فردوس برداشت می شود | اتاق خبر
کد خبر: 345988
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1395 - 17:37
مدیرجهاد کشاورزی فردوس از آغاز برداشت گندم از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: امسال بیش از یک هزار تن گندم از اراضی کشاورزی این استان برداشت می شود.

اتاق خبر: علیرضا مهمیز با اعلام این خبر، اظهار کرد پیش بینی می شود، در سال جاری هزار تن گندم از مزارع سطح زیر کشت برداشت شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی خرید گندم در سال جاری نیز ۳۵۰ تن است، افزود: ۴۳۰ هکتار از مزارع شهرستان فردوس زیر کشت گندم هستند.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان فردوس  با اشاره به نوع و ارقام گندم زیر کشت در فردوس، اظهار کرد: ارقام زیر کشت، پیشگام، روشن و الوند هستند.

مهمیز تامین کود شیمیایی، بذر و سموم آفات را از جمله تسهیلات ارائه شده به گندم کاران دانست و گفت: با توجه به کمبود بارندگی و کاهش برداشت محصول، کشاورزان در سراسر استان نیازمند توجه هستند.

وی با اشاره به خشکسالی های چندین ساله در خراسان جنوبی، بیان کرد: در سال جاری، این خشکسالی ها میزان سطح زیر کشت گندم را نسبت  به سال گذشته، ۳۰۰ هکتار کاهش داده است.

مهمیز با بیان اینکه پیش بینی برداشت گندم در سال گذشته، هزار و ۵۰۰ تن بوده است، افزود: پیش بینی میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید