جلوگیری از توزیع لبنیات فاقد نشان استاندارد در بازار هرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 346071
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 08:17
مدیرکل استاندارد هرمزگان گفت: از توزیع گسترده لبنیات فاقد نشان استاندارد در سطح استان جلوگیری خواهد شد.

اتاق خبر: عیسی باقرزاده همایی بیان داشت: فرآورده های لبنی قنبرزاده مثل دوغ و ماست فاقد نشان استاندارد بوده و علیرغم تذکرات و اخطارهای داده شده هر روز با شدت بیشتر در بازار توزیع می شود.

باقرزاده همایی ضمن گلایه از واحدهای عرضه مواد غذایی و سوپرمارکت ها در سطح استان هرمزگان در خصوص عرضه کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد تاکید کرد: با عرضه کنندگان و فروشندگان مواد لبنی فاقد نشان استاندارد به شدت برخورد خواهد شد.

باقرزاده همایی تاکید کرد: علیرغم توقیف گسترده دوغ و محصولات لبنی به علامت تجاری قنبرزاده در سطح بازار استان هرمزگان مخصوصا شهر بندرعباس این محصولات همچنان بدون علامت استاندارد در بازار عرضه می شوند.

مدیرکل استاندارد هرمزگان از شهروندان و مصرف کنندگان اینگونه فرآورده ها در خواست کرد: به طور جدی از خرید و مصرف کالاهای فاقد نشان استاندارد خودداری کنند.

وی اضافه کرد: برفرآورده های مشمول مقررات استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد هیچگونه نظارتی در مراحل تولید صورت نمی گیرد و تولید و تمرکز و توزیع و فروش اینگونه کالاها با کیفیت پایین تر از استاندارد یا بدون نشان استاندارد ممنوع است.

باقرزاده از سازمان ها، انجمن ها، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی خواست همکاری لازم را با این اداره کل در برخورد با کالاهای فاقد کیفیت و فاقد نشان استاندارد داشته باشند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید