تطهیرکنندگان در زمره مشاغل سخت قرار بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 346085
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 09:40
مدیرعامل اتحادیه آرامستان های کشور:
مدیرعامل اتحادیه آرامستان‌های کشور گفت: تطهیرکنندگان در زمره مشاغل سخت قرار بگیرند.

اتاق خبر: مدیرعامل اتحادیه آرامستان‌های کشور گفت: تطهیرکنندگان در زمره مشاغل سخت قرار بگیرند.

 

منطقه مازندران، قدرت الله قنبریان در نخستین دوره آموزشی تطهیرکنندگان به میزبانی سازمان آرامستان آمل با تأکید بر اینکه تطهیرکنندگان-غسال و غساله- به جایگاه شرعی خود واقف باشند، اظهار کرد: تطهیرکنندگان محرم مردم هستند و آنها را برای رسیدن به دنیای باقی آماده می کنند.

 

وی با بیان اینکه تطهیرکنندگان باید آموزش های به روز ببینند تا بتوانند با مسایل روز آشنا شوند، افزود: یکی از مسایل نحوه غسل میت با مژه مصنوعی و ناخن های مصنوعی میت است که باید زمینه آشنایی کامل فراهم شود تا برگردن میت مسئولیتی نباشد.

 

قنبریان با اشاره به اینکه تطهیرکنندگان برای خود مسئولیت دینی قائل باشند و به مسایل شرعی گرایش پیدا کنند، عنوان کرد: غسالان و غساله‌ها باید بسیاری از احکام شرعی را بدانند و از سویی نیز نوع رفتار با خانواده میت را نیز آموزش ببینند.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری آرامستان‌های کشور با تاکید بر اینکه تطهیرکنندگان دارای وضعیت استخدامی مناسبی نیستند، افزود: شغل این افراد باید در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار بگیرد تا بتوانیم اقداماتی شایسته و در خور برای آنها ایجاد کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت شغلی تطهیرکنندگان به مجلس و نمایندگان مردم ارائه شده است، عنوان کرد: ایجاد شرایط شغلی مناسب نیاز این قشر است.

 

وی خواستار استقرار روحانی در سازمان‌های آرامستان‌ها شد و گفت: باید نظارت شرعی بر مسایل مربوط به آرامستان‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

قنبریان با تأکید بر اینکه مراکز بهداشتی بر آرامستان‌ها و خودروهای حمل میت نظارت کنند، عنوان کرد: بی توجهی به این بخش موجب بروز بیماری‌های مختلف در جامعه می شود.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید