ویال پنی‌سیلین شرکت جابربن حیان به احتمال آلودگی جمع‌آوری می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 346199
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 03:07
معاونت غذا و دارو علوم پزشکی دانشگاه تبریز اعلام کرد: ویال پنی‌سیلین شرکت داروسازی جابربن‌حیان با سری ساخت 4M 1404 و تاریخ تولید 3/2016 به علت احتمال آلودگی و ایراد در فرمولاسیون دارویی از سطح عرضه جمع‌آوری می‌شود.

اتاق خبر - به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، معاونت غذا و داروی این دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: جمع‌آوری دارو از سطح عرضه (ریکال دارو)، در سراسر دنیا امری مرسوم و طبیعی بوده و برای هر دارویی که ایراداتی در فرمولاسیون، بسته بندی و نگهداری داشته باشد با اطلاع رسانی سریع و به موقع این اقدام صورت می گیرد .
بر اساس این گزارش ، در مورد ویال پنی‌سیلین 000/200/1 واحد شرکت داروسازی جابر ابن حیان با سری ساخت 4M 1404 و تاریخ تولید 3/2016 نیز برابر اطلاع‌رسانی به عمل آمده توسط سازمان غذا و دارو و به علت احتمال آلودگی و ایراد در فرمولاسیون داروی مذکور از سطح عرضه جمع آوری و به شرکت تولید کننده عودت داده می شود.
در این اطلاعیه آمده است ، از واحدهای بهداشتی و درمانی دولتی و خصوصی و داروخانه های موجود در استان آذربایجان شرقی موردی از خرید داروی مذکور گزارش نشده و جای هیچگونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید