لزوم تقویت همکاری مسکو و واشنگتن ضد داعش | اتاق خبر
کد خبر: 346222
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 06:44
بوگدانف:
معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه موارد نقض آتش بس در سوریه کمتر شده است خواستار همکاری قوی تر میان مسکو و واشنگتن در زمینه آزاد سازی الرقه از داعش شد.

اتاق خبر - به نقل از پایگاه النشره، میخائل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که هماهنگی میان مسکو واشنگتن در موضوع آزاد سازی شهر الرقه سوریه از لوث داعش تقویت شود.

وی افزود: روسیه با آمریکایی ها به طور روزانه تبادل اطلاعاتی در سطح وزیران خارجه و دفاع دو کشور دارد تا تحولات اوضاع و میزان پایبندی به آتش بس و رصد موارد نقض آتش بس بررسی شود.

بوگدانف تاکید کرد: موارد نقض آتش بس اخیرا کمتر شده است اما همچنان مواردی وجود دارد که بسیار کمتر از قبل است.مسکو مایل است که روند تبادل اطلاعات و هماهنگی بسیار بیشتر و سریع تر از قبل باشد.روسیه مسئول بخشی از مشکلات در این زمینه نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو خواستار از سرگیری مذاکرات سوریه در ژنو تحت نظارت سازمان ملل در اسرع وقت است.مذاکرات نباید تعلیق شود و وقفه های طولانی در آن ایجاد شود و این به اراده سیاسی همگانی نیاز دارد و نیز به آمادگی نمایندگان گروههای معارض سوری برای این گفتگوها و پیش شرط قرار ندادن نیاز دارد.

بوگدانف تاکید کرد: همه باید در روند باشند از جمله کُردهای سوریه و حزب اتحاد دموکراتیک.مسکو خواهان هیئت یکپارچه معارضان است و اینکه مذاکرات به طور مستقیم باشد اما شرایط برای آن مهیا نیست و همه ناظران بر این موضوع تاکید دارند.

مهر

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید