ژاپن فعلا مالیات را افزایش نمی‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 346365
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 16:37
منابع دولتی ژاپن اعلام کردند که «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور برنامه افزایش مالیات بر فروش کالا را به تاخیر خواهد انداخت.

اتاق خبر: منابع دولتی ژاپن گفت که شینزو آبه نخست‌وزیر این کشور برنامۀ افزایش مالیات بر فروش کالا که اجرای آن پیش از این برای سال بعد برنامه‌ریزی شده بود را احتمالاً تا سه سال به تعویق می‌اندازد. شینزو آبه این اقدام را در راستای بخشی از تلاش گروه جی ۷ به منظور جلوگیری از شکل‌گیری یک بحران مالی دیگر در جهان دانست.

در حالی که افزایش مالیات اقدامی در جهت مهار بدهکاری بزرگ ژاپن در نظر گرفته می‌شد نخست‌ وزیر ژاپن و تیم وی به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی ژاپن شانس به تأخیر افتادن افزایش مالیات را مطرح کرده‌اند.

وی روز جمعه بعد از نشست رهبران گروه جی ۷ در جمع خبرنگاران در حالی که اشاره‌ای آشکار بر به تأخیر انداختن افزایش مالیات در سال آینده داشت گفت: «ما باید دوباره با قدرت موتور اقتصاد ژاپن را با سیاست های اقتصادی من شروع کنیم و بدون شک باید تصمیم بگیریم که با افزایش مالیات بر فروش کالا چه کنیم.»

سه منبع آگاه که از این موضوع مستقیماً اطلاع دارند روز جمعه به خبرنگاران گفتند که آبه احتمالاً برنامۀ افزایش مالیات را که باید در آوریل سال ۲۰۱۷ اجرا شود، یک تا ۳ سال به تأخیر خواهد انداخت.   

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید