دو هواپیمای باری ۲۰ و ۴۰ تنی به ظرفیت فرودگاه پیام اضافه می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 346428
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 20:20
معاون هوانوردی و امور فرودگاهی فرودگاه بین المللی پیام گفت: با مشارکت بخش خصوصی دو هواپیمای باربری ۲۰ و ۴۰ تنی به ظرفیت فرودگاه پیام اضافه می‌شود.

اتاق خبر: صادق قبله گاهی در جلسه شورای هماهنگی و حمایت از تَشکل های بخش کشاورزی که صبح شنبه به میزبانی جهادکشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه علی رغم وجود ظرفیت های بالا، استفاده و بهره برداری درستی از فرودگاه پیام نمی شود.

وی با بیان اینکه رسالت فرودگاه پیام باربری بوده اما مشکلاتی نظیر تحریم ها سبب شده این مهم محقق نشود، افزود: وسعت منطقه ویژه اقتصادی پیام ۱۰ هزار هکتار است که ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار از این میزان به فرودگاه اختصاص دارد.

معاون هوانوردی و امور فرودگاهی فرودگاه بین المللی با تاکید بر اینکه همه امکانات فرودگاهی در این منطقه وجود دارد، طور باند فرودگاه ۴ هزار و ۲۰۰ است و با اشاره به اینکه دولت فرودگاه پیام را از هواپیماداری منع کرده تا با مشارکت بخش خصوصی این مهم محقق شود، تصریح کرد: در نظر داریم با مشارکت بخش خصوصی دو هواپیمای باربری ۲۰ و ۴۰ تنی به ظرفیت فرودگاه اضافه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حالی قیمت سوخت و بنزین برای هواپیماهای مسافربری ۶۰۰ تومان است که این قیمت برای هواپیماهای باربری هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است، افزود: در نظر داریم قیمت سوخت به نوعی به رقم سوخت پروازهای مسافربری نزدیک شود.

قبله گاهی بیان کرد: تعرفه های فرودگاهی را به حداقل رسانده ایم به گونه ای که از ۱۰۰ تعرفه لحاط شده تنها ۳۰ درصد اخذ می شود و باید به این امر اشاره کرد که این تصمیم در راستای کمک به صنعت حمل و نقل هوایی اتخاذ شده است.

وی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر دغدغه ما جمع آوری بار است، تصریح کرد: صادرکنندگان باید بدانند قیمت حمل و نقل هوایی نسبت به حمل و نقل جاده ای و ریلی متفاوت است اما این مهم با سرعت و دقت بهتری انجام می شود که باید مدنظر قرار گیرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید