دادگاه اوگاندا پنج مظنون تروریستی را به حبس ابد محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 346447
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 21:54
دادگاه قضایی اوگاندا اعلام کرد: پنج مظنون تروریستی دراین کشور به اتهام دست داشتن در حملات تروریستی در این کشور، به حبس ابد محکوم شدند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری شینهوآ از کامپالا، بر اساس حکم قضایی دادگاه عالی اوگاندا پنج مظنون تروریستی فعال در این کشوربه اتهام دست داشتن در حمله تروریستی سال 2010 به حبس ابد محکوم شدند.
این افراد به اتهام دست داشتن و مشارکت در بمب گذاری در پایتخت این کشور در سال 2010 که منجر به کشته شدن76 تن انجامید، توسط نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شده اند.
این درحالی است که پیشتر افراد مسلح مخالف حزب حاکم،مسئولیت این گونه حملات تروریستی و کشته شدن اعضای حزب حاکم را برعهده گرفته بودند.
بروندی کشوری کوچک واقع در مرکز آفریقا از یک سال پیش صحنه ناآرامی است. پیر انکورونزیزا رییس جمهوری این کشور در آن زمان اعلام کرد که قصد دارد بار دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود و همین مساله، موجی از اعتراض و مخالفت را به راه انداخت.
حملات تلافی جویانه بین نیروهای امنیتی تحت الامر انکورونزیزا و مخالفان وی، از آن زمان به بعد شدت یافت.
براساس اعلام سازمان ملل و گروه های مدافع حقوق بشر، بیش از 400 نفر در مدت یک سال اخیر در بروندی کشته شدند.
بروندی همسایه خود رواندا را به حمایت از شورشیان مخالف رییس جمهوری متهم کرده است و بیم آن می رود که ناآرامی در بروندی، کل منطقه مرکزی آفریقا موسوم به «گریت لیکس» را به لرزه درآورد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید