اتلتیکومادرید در نخستین فینال اروپایی اش بدشانس بود | اتاق خبر
کد خبر: 346486
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 16:01
روخی بلانکو در نخستین فینال جام قهرمانان اروپا با بدشانسی روبه‌رو شد.

اتلتیکو مادرید در روز تولد سن ایسیدرو (۱۵ می) اولین فینالش را در جام قهرمانان برابر بایرن مونیخ بازی کرد. اتلتیکو تیم خوبی در آن دوران شد و از سه مهاجمش که به «سه خنجر» مشهور بودند، بهره می برد. این تیم برای صعود به فینال سختی زیادی کشید. به خصوص در نیمه نهایی که دیدار رفت را برابر گلاسکو با هشت بازیکن به پایان رساند. 

و به همین دلیل پانادرو، کیکه و آیالا نتوانستند در بازی فینال به میدان بروند اما خوان کارلوس لورنسو، تیم بزرگی را به میدان فرستاد. رینا، ملو، اردیا، اوزبیو، کاپون، آدرلاردو، لوییس، ایرورتا، سالسدو، اوفارته و گاراته، ۱۱ بازیکن اتلتیکو را تشکیل می‌دادند. در مقابل، بایرن مونیخ تیم ترسناکی نبود اما از بازیکنانی همچون میر، فرانتس بکن باوئر، پل برایتنر، اندی مولر و اولی هوینس بهره می‌برد. 

بایرن در میدان برتر از اتلتیکو نبود. هر دو تیم سعی به کنترل بازی داشتند و به همین دلیل در ۹۰ دقیقه گلی رد و بدل نشد و بازی به وقت اضافه رفت. در نیمه دوم وقت‌های اضافه و درست زمانی که تنها ۶ دقیقه به پایان باقی مانده بود، لوییس بهترین شوت زندگی‌اش را زد، میر، دروازه‌بان بایرن تنها شاهد باز شدن دروازه‌اش بود. اسپانیایی‌ها با این گل به وجد آمدند. 

بازیکنان اتلتیکو تنها باید به زمین خود بازمی‌گشتند و حملات بایرن مونیخ که بازیکنانش بسیار خسته به نظر می‌رسیدند را تحمل می‌کرد. در حالی که تنها ۲۰ ثانیه به پایان بازی باقی مانده بود، شوارتزنبرگ، هافبک بایرن از افتادن گاراته بر زمین بهره برد به سمت دروازه حریف پیش رفت و ۱۰ متر مانده به محوطه جریمه، شوت محکمی به سمت راست دروازه رینا زد. رینا به توپ نرسید و آن ضربه به گل تبدیل شد. هیچ کس نمی‌توانست باور کند بازی به تساوی رسیده است. این دیدار باید دو روز بعد در همان ورزشگاه (هیسل بازل) تکرار می‌شد.

آن بازی برای اتلتیکو یک دردسر بزرگ محسوب می‌شد. آن ها نتوانسته بودند این ضربه را فراموش کنند. در مقابل برای آلمانی‌ها به تساوی رساندن بازی یک موهبت بود. بازیکنان جوان این تیم از فرصت جدیدی که به دست آوردند، خوشحال بودند. اتلتیکو با ترکیب رینا، ملو، اردیا، اوزبیو، کاپون، آدلاردو، لویس، آلبرتو، سالسدو، بسارا و گاراته به میدان رفت. آن‌ها کاری برای انجام دادن نداشتند. اتلتیکو با دو گل هوینس و دو گل تورپدو مولز نابود شد. این پیروزی مقدمه‌ای برای شروع سه قهرمانی پیاپی بایرن در اروپا بود.

با بازگشت اتلتیکو به مادرید مردم رینا را مقصر خواندند اما این اتفاق تنها یک بدشانسی بود.

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید