افزایش گمانی‌زنی‌ها درباره کاندیداتوری وزیر اقتصاد فرانسه برای ریاست جمهوری | اتاق خبر
کد خبر: 346571
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 07:19
وزیر اقتصاد فرانسه کمپینی را تحت عنوان "یک گام بزرگ " از امروز (شنبه) به راه انداخته که آن را نشانه ای از بلندپروازی سیاسی او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری تلقی کرده اند.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، وزیر اقتصاد فرانسه که سابق بر این یک بانکدار بوده است پس از اعلام تشکیل یک حزب سیاسی متعلق به خود موسوم به حزب "حرکت به جلو" گمانه‌زنی های فراوانی را در کشورش درباره ی ماهیت حقیقی این حزب موجب شد و هنوز کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری را رسما تایید یا رد نکرده است.

با این حال ابتکار عمل اخیر او به نام "یک گام بزرگ" که در جریان آن چندین تیم نظر سنجی به در خانه های رای دهندگان در سراسر فرانسه می روند تا شکایت های آنها را در باره وضعیت کشور ثبت کنند، موجب این تلقی شده که او به عنوان یکی از محبوب ترین وزرای دولت فرانسه همزمان با کاهش شدید محبوبیب فرانسوا اولاند رییس جمهور این کشور، چشم به ریاست جمهوری دارد.

یک سخنگوی حزب "حرکت به جلو" به خبرگزاری رویترز گفت: قرار است در این کمپین 60 تیم با حضور 10 تا 40 داوطلب به در خانه رای دهندگان در حدود 50 شهر سراسر فرانسه رفته و از آنها به عنوان مثال بپرسند که از نظر آنها در فرانسه چه چیزهایی کارکرد موثر خود را ندارند.

ماکرون پیش از این در ماه آوریل حزب سیاسی اش را رونمایی کرده و گفت که می خواهد حزبش نه متعلق به چپ و نه متعلق به راست باشد.

وی گفته است که تا کنون 50 هزار نفر به حزب او پیوسته اند. وی که شریک تجاری سابق خاندان "روچیلد" است به دنبال آن است که تا پایان تابستان امسال حدود 100هزار شکایت و پیشنهاد را برای آنچه که وی "معاینه" کشور خوانده جمع آوری کند.

ناظران از این به اصطلاح "معاینه" او به عنوان یک مانیفست یاد می کنند .

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید