تاکید بر احداث خط تولید سایپا در الجزایر | اتاق خبر
کد خبر: 346630
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 08:41
در دیدار نخست وزیر الجزایر از غرفه ایران صورت گرفت
عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر با اشاره به توافق طرفین جهت احداث خط تولید خودرو ایرانی (سایپا) در الجزایر ، لزوم سرعت در اجرای آن را مورد تاکید قرار داد.

اتاق خبر- چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی الجزایر با حضور  عبدالمالک سلال نخست وزیر و تنی چند از وزرای کابینه از جمله وزرای صنایع و معادن، کشور، بازرگانی، مسکن، امور زیربنایی، اموردینی واوقاف، آموزش و پرورش و ارتباطات الجزایر و سفرای خارجی مقیم ، عصر شنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی این کشور گشایش یافت. در این نمایشگاه 810 موسسه و شرکت داخلی و خارجی از جمله 405 شرکت خارجی از 33 کشور جهان حضور دارند.
در این مراسم ، نخست وزیر الجزایر ضمن دیدار از برخی غرفه های خارجی ، در غرفه جمهوری اسلامی ایران حاضر و مورد استقبال رضا عامری سفیر کشورمان در الجزایر قرار گرفت. آقای سلال ضمن گفتگو با سفیر و مسئولان غرفه ایران، بر ضرورت اجرای سریع توافقات دو کشور که در جریان برگزاری کمیسیون عالی مشترک و همچنین دیدار اخیر وزیر صنایع و معادن الجزایر از ایران صورت گرفت تاکید و لزوم تحقق اراده دو کشور در توسعه مناسبات در کوتاه ترین زمان ممکن را خاطرنشان ساخت . وی با اشاره به توافق طرفین جهت احداث خط تولید خودرو ایرانی (سایپا) در الجزایر ، لزوم سرعت در اجرای آن را مورد تاکید قرار داد. در این بازدید توانمندی های صنعتی کشورمان در زمینه های مختلف از جمله انبوه سازی مسکن از سوی رضا عامری سفیر کشورمان در الجزایر برای نخست وزیر این کشور تشریح گردید و توضیحاتی نیز از سوی نماینده کنسرسیوم ایرانی مهندسی و ساختمان ارائه گردید که مورد توجه نخست وزیر و وزرای همراه وی قرار گرفت.
رضا عامری با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری میان دو کشور در سال 94 نسبت به سال 93 به بیش از سه برابر افزایش یافته است گفت امیدواریم با حل برخی مشکلات مالی که به زودی مرتفع خواهد شد شاهد صدور گسترده خدمات فنی و مهندسی کشورمان به الجزایر نیز باشیم.
در نمایشگاه بین المللی الجزایر که با شعار «سرمایه گذاری، محور اقتصاد تولیدی» برگزار می شود و تا 13 خردادماه ادامه خواهد داشت پنج شرکت و نهاد تجاری صنعتی ایران از جمله کنسرسیوم مهندسی و ساختمان که خود متشکل از تعداد زیادی شرکت های ایرانی است حضور دارند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید