تشکیل کارگروه بین دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 346870
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 09:49
عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد ایران تاکید کرد
مجلس به تنهایی قادر به اصلاح قوانین نا کارآمد نمی باشد و ضروری است در این زمینه شورایی تشکیل شود تا در این حوزه با دولت تعامل برقرار کند.

اتاق خبر_سرویس اقتصادی: رضا امیدوار تجریشی عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد در گفتگو با اتاق خبر گفت: مجلس به تنهایی قادر به اصلاح قوانین ناکارآمد نمی باشد و ضروری است که شورایی تشکیل  شود تا در این حوزه با دولت تعامل برقرار کند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مجلس، قانون گذاری و اجرای قانون می باشد، افزود: اگر قوانین مانع رشد اقتصادی باشد بخش خصوصی را با مشکلات بیشتری روبرو خواهد کرد.

امیوار تجریشی تصریح کرد: مجلس باید بر اجرای قانون نظارت داشته باشد و با بازنگری قوانین گذشته می تواند بسیاری از موانع کسب و کار را بر طرف سازند.

وی در این خصوص اظهار داشت: قانون رفع موانع تولید از قوانین کارآمد و حساب شده بودند اما در حال حاضر اجرا نمی شود و انتظار میرود مجلس در خصوص اجرایی این قانون اقدامات لازم را انجام دهد.

این کارشناس افزود: همچنین وظیفه مجلس اصلاح قانون می باشد. بسیاری از قوانین بانکی موانعی را در مسیر تولید ایجاد کرده که مجلس باید در مقابل این قوانین تجید نظر کند.

امیدوار گفت: مجلس دهم به عنوان قوه مقننه باید با دو قوای دیگر در تعامل باشد که این امر باعث می شود مجلس اقتصادی تری داشته باشیم.

وی درباره وظایف مجلس توضیح داد: لازم است که مجلس دهم دلیل اجرا نشدن برنامه های توسعه ای گذشته بررسی کند و دریابد که چه قوانینی در مقابل رشد اینها وجود داشته است.

این فعال اقتصادی افزود: مجلس باید از تشکل ها و دیگر نهاد ها مشورت بگیرد و براس تصویب قوانین در جلسات مربوطه از کارشناسان آن حوزه کمک بگیرد، در واقع کارشناسان می توانند هدایتگر مجلس در طرح قانون باشند.

امیدوار تجریشی تصریح کرد: در واقع تشکل ها نیز باید به قوانین مسلط باشند و موانعی را که باعث عدم رشدشان می شود را شناسایی کنند و با نظر کارشناسانه وارد جایگاه مشورت شوند، تشکل های تخصصی در هر حوزه می تواند کمک کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید