وضعیت تب برفکی در قزوین بررسی شد | اتاق خبر
کد خبر: 347008
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 11:28
وضعیت بیماری تب برفکی در استان با حضور معاون استاندار قزوین بررسی شد.

اتاق خبر: یکشنبه شب در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران، معاون سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و مدیرکل دامپزشکی استان قزوین وضعیت بیماری تب برفکی در استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در این جلسه با ارائه گزارش کاملی از وضعیت بیماری در کشور واستان قزوین گفت: در نتیجه  تعامل دستگاههای مرتبط در برخورد قاطع با حمل غیر مجاز دام وحمایت سازمان دامپزشکی کشور در تامین واکسن «علی رغم محدودیتهای موجود»، خوشبختانه بیماری در استان وضعیت نگران کننده ای ندارد.

سید بهمن نقیبی با بیان اینکه طی ۳ ماهه اخیر افزون بر ۱۹۰ هزار نوبت سر گاو وگوساله وقریب به یک میلیون راس گوسفند وبز بر علیه بیماری مایه کوبی شده اند، عمده ترین دلیل بروز بیماری در چند کانون شهرستان بوئین زهرا را ورود غیر مجاز دام برای پروار بندی با وضعیت مبهم از حیث ایمنی در برابر بیماری عنوان کرد.

وی همچنین به آغاز طرح سراسری واکسیناسیون دامها در استان، همزمان با کشور از روزهای پایانی اردیبهشت ماه اشاره کرد.

منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین و سایر مسئولان حاضر در جلسه نیز با توجه وضعیت تراکم دام صنعتی در استان و نقش موثر آن در تولید فرآورده های خام دامی بر حمایت قاطع از اقدامات دامپزشکی استان برای پیشگیری از بروز بیماری در استان تاکید کردند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید