نقشه داعش برای یورو 2016 | اتاق خبر
کد خبر: 347108
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 12:36
روزنامه سان انگلیس اعلام کرد:
روزنامه انگلیسی «سان» نوشت: داعش در حال برنامه ریزی برای استفاده از بمب گذاران انتحاری، اسلحه و حتی هواپیماهای بدون سرنشین حامل سلاح های شیمیایی برای حمله به طرفداران تیم فوتبال انگلیس حین بازی با تیم روسیه در مسابقات یورو 2016 در فرانسه است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، روزنامه انگلیسی «سان» نوشت: داعش در حال برنامه ریزی برای استفاده از بمب گذاران انتحاری، اسلحه و حتی هواپیماهای بدون سرنشین حامل سلاح های شیمیایی برای حمله به طرفداران تیم فوتبال انگلیس حین بازی با تیم روسیه در مسابقات یورو 2016 در فرانسه است.
این روزنامه امروز دوشنبه، افزود: پلیس می گوید اطلاعاتی که از لپ تاپ «صلاح عبدالسلام» مغز متفکر حملات تروریستی پاریس و بروکسل به دست آورده، نشان می دهد که داعش طرحی را برای هدف قرار دادن هواداران تیم فوتبال انگلیس در مصاف با تیم فوتبال روسیه در شهر مارسی فرانسه، در 11 ژوئن (22 خرداد) در دست دارد.
این نگرانی وجود دارد که حامیان عبدالسلام با وجود بازداشت وی همچنان مصمم به تداوم طرح های بمب گذاری وی باشند. مقامات ارشد امنیتی انگلیس همچنین بیم آن را دارند که داعش هواداران تیم فوتبال انگلیس نیز آنها را در پای مونیتورهای بزرگ تلویزیون در بیرون استادیوم نیز هدف قرار دهند.
یکی از مقامات ارشد انگلیس گفت 'اقدام احتمالی داعش در خارج از مناطق امن بیش از همه ما را نگران می کند و ما همکاری بسیار نزدیکی با فرانسه داریم'.
به دنبال حمله ضربتی پلیس به یکی از خانه های امن عبدالسلام در بروکسل، عکس ها و گزارش هایی درباره بندر تاریخی قدیمی مارسی فرانسه که هواداران انگلیس معروف به سه شیرها برای بازی نخست انگلیس در دو هفته آتی در آنجا گرد هم خواهند آمد، در یکی از لپ تاپ های کشف شده پیدا شد.
این لپ تاپ همچنین حاوی اطلاعاتی بود که نقشه کشتن جمع کثیری از هواداران تیم فوتبال انگلیس را با استفاده از کلاشینکف، بمب گذاران انتحاری و احتمالا هواپیماهای بدون سرنشین حامل سلاح های شیمیایی نشان می داد.
هواداران انگلیسی که بدون تهیه بلیط علاقه مند به تماشای فوتبال در مسابقات یورو 2016 هستند، در ساحل «پرادو» که فاصله کمی با محل استادیوم دارد، مسابقات را با استفاده از مانیتورهای بزرگ تلویزیونی دنبال خواهند کرد.
سطح هشدار امنیتی در فرانسه به دنبال حملات تروریستی نوامبر 2015 (آبان 95) همچنان در سطح بالایی قرار دارد.
یکی از منابع آگاه فاش کرد هواداران تیم های فوتبال روسیه و انگلیس اهداف آشکار احتمالی داعش هستند، زیرا هر دو کشور داعش را در سوریه و عراق هدف قرار داده اند.
پلیس در مارس 2016 (اسفند 95) و چند روز قبل از بازداشت عبدالسلام در حومه محله «مولن بک» بروکسل، لپ تاپ وی را کشف و ضبط کرد.
یک هفته قبل از بازداشت عبدالسلام، هسته های تروریستی هوادار وی در حمله مسلحانه و بمب گذاری در فرودگاه و ایستگاه متروی شهر بروکسل 32 را کشتند.
شهر بندری مارسی مرکز اصلی ناآرامی های ایجاد شده توسط هواداران اوباش انگلیس (هولیگانها) در مسابقات جام جهانی 1998 در فرانسه بود.
با وجودی که تدابیر امنیتی گسترده ای برای برگزاری مسابقات یورو 2016 اندیشیده شده است که تاکنون در رابطه با مسابقات فوتبال در سطح اروپا سابقه نداشته است، این نگرانی وجود دارد که داعش از فرصت حمله به اهداف انگلیسی در زمان برگزاری این مسابقات استفاده کند زیرا تاکنون نتوانسته حمله ای تروریستی در انگلیس داشته باشد.
روزنامه سان افزود: 40 در صد از جمعیت مارسی را مسلمانان تشکیل می دهند و این خطر وجود دارد که داعش بتواند از این شهر نیرو جذب کند.
در 18 ماه گذشته دستگاه امنیت داخلی انگلیس (MI5) هفت طرح تروریستی را ناکام گذاشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید