گری جانسون نامزد حزب لیبرترین آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری شد | اتاق خبر
کد خبر: 347116
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 18:16
حزب لیبرترین (Libertarian ) بعنوان حزب سوم برای ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، بار دیگر 'گری جانسون' فرماندار سابق 'نیکومکزیکو' را بعنوان نامزد این حزب برگزید.

اتاق خبر - تارنمای خبری 'شیکاگو تریبیون' امروز دوشنبه اعلام کرد: جانسون 63ساله، روز گذشته (یکشنبه) در دومین رای گیری در کنوانسیون این حزب در 'اورلاندو' ایالت فلوریدا آمریکا با شکست دادن 'آستین پترسون' مالک و بانی مجله 'لیبرترین رپابلیک' و ' جان مک آفی' (John McAfee)برنامه نویس و پدید آورنده شرکت ضد بدافزار مک آفی، بعنوان نامزد نهایی این حزب برگزیده شد.

شیکاگو تریبیون افزود: درحالی حزب لیبرترین فرماندار سابق نیومکزیکو را بعتوان نامزد خود برای ریاست جمهوری 2016 آمریکا برگزید که معتقد است وی قادرخواهد بود دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون نامزد پیشتاز دمکرات ها را که در نظرسنجی های از محبوبیت اندکی برخوردار هستند، شکست دهد.
بنا براین گزارش، وی پس از این انتخاب به خبرگزاری آسوشتیدپرس گفت که درصورت رئیس جمهور شدن، مداخلات نظامی آمریکا که پیامدهای ناخواسته ناامن ساختن ما را درجهان به همراه دارد، قطع می کنم. شیکاگوتریبیون مسائل مالی و جمع آوری پول را یکی از مشکلات مهم وی در کارزار انتخاباتی دربرابر دو رقیب دیگر می داند؛ امری که در کارزار انتخاباتی 2012 میلادی با 'میت رامنی' و باراک اوباما که هرکدام میلیاردها دلار هزینه این امر کردند، برشمرد.
شنبه گذشته برابر با هشتم خردادماه، حزب لیبرترین در اورلاندو ایالت فلوریدا، کنوانسیون ملی خود را برای معرفی نامزد انتخابات ریاست جهموری 2016 آمریکا برگزار کرد تا نامزد نهایی خود را برای ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا برگزیند.
گری جانسون 63ساله بین سال های 1995 تا 2003میلادی، بیست و نهمین فرماندار نیومکزیکو بود، در روز شنبه به شدت علیه سیاست های ترامپ تاخت. وی که پیشتر یک جمهوریخواه بود، بعدها به حزب لیبرترین ملحق و در سال 2012 میلادی نیز نامزد ریاست جمهوری آمریکا از این حزب شد.
شبکه خبری الجزیره انگلیسی نیز روز گذشته (یکشنبه) با پوشش خبر انتخابات درون حزبی لیبرترین نوشت: حزب لیبرترین در حالی روند انتخاب نامزد این حزب برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را در فلوریدا یآمریکا برگزار کرد که عدم علاقه عموم آمریکایی ها به هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دو نامزد دمکرات و جمهوریخواه در حال افزایش است.
الجزیره انگلیسی افزود: 40 درصد آمریکایی ها مشخص نیست که جمهوریخواه یا دمکرات باشند و 20 درصد این افراد نیز گفته اند که برای این دور از انتخابات ریاست جمهوری خواهان حزب سوم هستند.
حزب لیبرترین که در سال 1971 میلادی تاسیس شده است، هیچ کرسی در دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا ندارد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید