زندگی ۲۰ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده و تاریخی شهرها | اتاق خبر
کد خبر: 347119
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 18:33
مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری شرکت عمران و بهسازی گفت: ۲۰ میلیون از مردم در بافت‌های فرسوده و تاریخی شهرها زندگی می‌کنند و این موضوع نشان‌دهنده نیاز ضروری شهرها به یک برنامه جامع و اجرایی است.

اتاق خبر: نریمان مصطفایی در جلسه بازآفرینی بافت‌های شهری استان قزوین که به ریاست استاندار و دبیری مدیر کل راه و شهرسازی و با حضور مدیران و مسئولین استانی تشکیل شد گفت: دولت یک سند راهبردی برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی، بافت فرسوده و تاریخی برای ساماندهی این مناطق در دست دارد که در قالب ستاد بازآفرینی شهری عملیاتی می‌شود.

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری بیان داشت: برای اجرایی کردن بحث‌های اساسی که در ستاد بازآفرینی مطرح می‌شود نیاز است که کارگروه‌های تخصصی در این ستاد تشکیل شده و به صورت تخصصی و جدی فعالیت کند.

مصطفایی با توجه به حساسیت موضوع بافت های فرسوده افزود: تشکیل یک کارگروه ویژه با عضویت و همکاری دستگاه‌های محوری استان‌ها یک امر لازم و ضروروی است.

وی در ادامه با توجه به پایلوت قرار دادن برخی از محلات بیان داشت: در نظر داریم امسال از هر استان سه شهر و از هر شهر سه محله را به عنوان پایلوت بازآفرینی انتخاب کنیم.

نریمان مصطفایی در ادامه افزود: شرکت عمران بهسازی شهری ایران آمادگی دارد در صورتی که نقشه‌های ساخت درمانگاه در محله باغ نشاط قزوین توسط دانشگاه علوم پزشکی قزوین ارایه شود، برای احداث این درمانگاه هر چه سریع‌تر وارد عمل شود.

براساس اعلام وزارت شهرسازی، ستاد بازآفرینی بافت‌های شهری در سطح کشور به ریاست رییس جمهور، در استان‌ها به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل جلسه داده و موارد مورد نظر در حوزه بازآفرینی بافت‌ها و محلات هدف را مورد بررسی و برنامه‌ریزی جهت ساماندهی قرار می‌دهد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید