راه آهن قزوین به تهران تا پایان امسال دوخطه می شود | اتاق خبر
کد خبر: 347145
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 20:14
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: با هماهنگی و پیگیری انجام شده خط آهن تهران به قزوین تا پایان امسال دو خطه می شود.

اتاق خبر: منوچهر حبیبی، در سفر معاون وزیر راه به استان با تشکیل جلسه ای مشکلات ایستگاه راه آهن قزوین و خط ریل تاکستان با حضور خدایی مدیر عامل راه آهن غرب کشور بررسی شد و تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی افزود: سیاست دولت تدبیر و امید و رویکرد این دولت در حوزه حمل و نقل، توجه به خطوط ریلی و راه آهن است و از اجرای طرح های ریلی حمایت جدی می شود.

حبیبی تصریح کرد: شبکه راه آهن ظرفیت و فرصت ویژه ای برای استان قزوین محسوب می شود و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته راه آهن تهران به قزوین طی در دو سال آینده برقی می شود و سرعت آن به ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

حبیبی افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد راه آهن تهران به آبیک تا پایان نیمه اول سالجاری تکمیل شده و ادامه آن تا قزوین نیز تا پایان سال به اتمام برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فزوین تصریح کرد: استفاده از خط ریلی هم در جابجایی مسافر و حمل کالا و هم در حوزه سرمایه گذاری بسیار اهمیت دارد و باید حداکثر استفاده از آن صورت گیرد و مشکلات پیرامون آن نیز مرتفع شود.

وی بیان کرد: برنامه ریزی های لازم برای استقبال از رئیس جمهور محترم و کاروان تدبیر و امید از طریق قطار تهران، قزوین به عمل آمده و امیدواریم با توجه به فرصت اندک، همه مشکلات در حوزه خط ریلی حل شود.

حبیبی ادامه داد: در این جلسه همچنین در خصوص مشکلات مسیر راه آهن داخل شهر تاکستان به طول حدود ۶ کیلومتر نیز مباحثی مطرح و تصمیم گرفته شد با مشارکت راه آهن جمهوری اسلامی و شهرداری تاکستان این مسیر ساماندهی و ایمن شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید