انعقاد هشت موافقت نامه تجاری بین خراسان رضوی و ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 347146
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 20:20
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در دیدار اخیر فعالان تجاری این استان با هیات اقتصادی ترابوزان ترکیه در مشهد هشت موافقت نامه تجاری منعقد و هشت یادداشت همکاری به ثبت رسید.

اتاق خبر: ناصر بهزاد ، موافقت های انجام شده در زمینه تهاتر صادرات خرما و پودر خرما از این استان در قبال واردات بادام زمینی، سرمایه گذاری در بخش تولید بتن، ایجاد سردخانه های مدرن و اتاق اتمسفر در متراژهای مختلف است.
وی بیان کرد: در زمینه همکاری برای ارتقای کیفیت محصولات غذایی، چای، ادویه، حبوبات و لبنیات نیز موافقت به عمل آمد.
وی گفت: همچنین تبادل اطلاعات در زمینه های مختلف از جمله تولید شیشه، محصولات استیل، درب و پنجره پی.وی.سی، فروش محصولات معدنی و تجهیزات صنعتی خانگی بین بخش خصوصی دو کشور انجام شد که در صورت نهایی شدن به تقویت ارتباطات تجاری کمک خواهد کرد.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: برخی یادداشت های همکاری با هیات اقتصادی ترکیه برای تامین مواد اولیه مورد نیاز به منظور ساخت پوشش های بتنی با تامین مواد اولیه از این استان برای همکاری شرکت های بخش خصوصی در اجرای پروژه ها در سایر کشورها از جمله افغانستان و ترکمنستان بود.
بهزاد اظهار کرد: همچنین در بخشی از این یادداشت ها همکاری شرکت های این استان با شرکت های ترکیه به منظور اجرای روش جت گروتینگ ( Jet grouting) یا شیوه های بهسازی و افزایش مقاومت و توان باروری خاک به صورت درجا که تکنولوژی آن در ایران وجود دارد، به ثبت رسید.
وی مشارکت خراسان رضوی در پروژه دکور آیتم های سفید اوپال و انجام بازاریابی در کشور ترکیه و سایر کشورهایی که ترکیه به آنها صادرات دارد را از دیگر بخشهای یادداشت های تبادل شده بین تجار این استان با هیات اقتصادی ترابوزان ترکیه ذکر کرد.
هیات مزبور با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شرق کشور توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد از سوم تا پنجم خرداد در استان خراسان رضوی مهمان بود.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید