۲۰۸ هزار تن گندم در استان ایلام خریداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 347244
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 03:33
رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه فصل برداشت گندم همچنان در استان ادامه دارد، گفت: تاکنون ۲۰۸ هزار تن گندم در ایلام خریداری شده است.

اتاق خبر: سید محمد تراپ میری  با اشاره به ۱۲۵ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در این استان افزود: از این میزان ۴۴ هزار هکتار گندم آبی و ۸۱ هزار هکتار گندم دیم است که عمده کشت گندم نیز مربوط به شهرستان گرمسیری دهلران است.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می شود امسال تا ۲۲۰ هزار تن گندم نانی  در استان ایلام خریداری شود و تاکنون ۲۰۸ هزار تن گندم در ایلام خریداری شده است.

میری بیان داشت: در استان ایلام کشاورزان می‌توانند در تمامی شهرستان‌ها به مراکز خرید مراجعه کرده و در ۳۰ مرکز خرید نسبت به فروش محصول گندم خود اقدام کنند.

وی افزود: فصل برداشت هنوز در استان ایلام به‌ پایان نرسیده است و برداشت محصول در مناطق سرد و معتدل هنوز ادامه دارد، به‌ طور قطع مقدار گندم خریداری‌ شده از کشاورزان افزایش می‌یابد.

رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام افزود: از زمان آغاز برداشت محصول در استان ایلام تا امروز مقدار ۱۸۹ هزار تن گندم نانی و مقدار ۱۹ هزار تن گندم بذری از کشاورزان استان ایلام خریداری شده است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید