در راستای گسترش و بومی سازی علوم و فنون لیزر گام بر می داریم | اتاق خبر
کد خبر: 347258
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 04:33
معاون سازمان انرژِی اتمی:
معاون سازمان انرژی اتمی گفت: با همکاری دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در راستای گسترش و بومی سازی علوم و فنون لیزر و تجاری سازی این فناوری گام بر می داریم.

اتاق خبر - از روابط عمومی سازمان انرژی اتمی، علی اصغر زارعان معاون سازمان انرژی اتمی ایران در جمع مدیران، متخصصان و پژوهشگران مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران با بیان این مطلب افزود: تلاش می کنیم تولید انواع لیزرهای صنعتی و پزشکی، لیزرهای تحقیقاتی و اقلام اپتیک، خدمات عمومی و تخصصی را با همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار دهیم.
زارعان با اشاره به نامگذاری سال جاری حسب منویات مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه می توان با اقتصاد مقاومتی به جنگ بیکاری رفت، افزود: همگی می بایست در انجام وظایف و ماموریت های محوله در جهت تحقق شعار سال کوشا باشیم و با بصیرت، دشمن شناسی، نیت خالصانه و روحیه خودباوری در جهت توسعه و پیشرفت صنعت هسته ای گام برداریم.
دبیر کمیته امنیت فناوری سازمان ضمن تقدیر از تلاش صادقانه مدیران و متخصصان مرکز، به نقش و جایگاه ویژه مرکز ملی علوم و فنون لیزر در پیشبرد اهداف متعالی سازمان اشاره و بیان داشت: فناوری لیزر در سال های اخیر جایگاه ویژه ای را در جهان پیدا کرده و روند سریع توسعه علم و فناوری پیشرفته لیزر در حوزه های مختلف صنعتی و پزشکی مورد توجه متخصصین قرار گرفته است.
وی افزود:بحمد الله فعالیت های مرکز طی سال های اخیر علاوه بر ایجاد غرور ملی نقش محوری را در توسعه صنایع زیر ساختی کشور و اجرای طرح های ملی ایفاء کرده است که نمونه های آن در روز ملی فناوری هسته ای به نمایش گذاشته شد.
زارعان تاکید داشت: همکاری با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در راستای گسترش و بومی سازی علوم و فنون لیزر ما را بر آن داشت با تجاری سازی این فناوری علاوه بر تولید انواع لیزرهای صنعتی و پزشکی، لیزرهای تحقیقاتی و اقلام اپتیک، خدمات عمومی و تخصصی را با همکاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کار قرار دهیم.
او همچنین با اشاره به اهمیت پروژه ایزوتوپ های پایدار اظهار داشت: ایزوتوپ های پایدار به عنوان ماده اولیه تولید اکثر رادیو ایزوتوپ ها، کاربرد های سودمندی در زمینه های علمی و صنعتی از جمله کاتالیست ها، حذف آلاینده ها، ارتقاء بهداشت و سلامت و تشخیص و درمان بیماری ها دارند.
معاون سازمان انرژِی اتمی گفت: در صدد هستیم از فرصت های ایجاد شده در پسابرجام و بهره گیری از دانش و فناوری سایر کشور ها نسبت به ارتقاء دانش فنی، تربیت متخصصان و بهره مندی ملت عزیز کشورمان از دستاورد های این فناور ی ها اقدام کنیم.
زارعان تاکید کرد:استفاده حداکثری از ظرفیت ها و پتانسیل علمی نیروهای انسانی متخصص و کارآمد و همچنین رسیدن به کرامات انسانی کارکنان و متخصصان از اهداف اصلی سازمان است.
او تصریح کرد: بر این باوریم که با تلاش مضاعف و سختکوشانه کارکنان خدوم سازمان، غیر ممکن ها را ممکن و با هوشیاری و اعتماد بنفس تمامی توطئه های دشمنان و بد خواهان نظام را خنثی سازیم.
در ابتدای این نشست مطالبی در خصوص تهدیدات نوین و تکنیک های مدرن حملات سایبری در شبکه های کامپیوتری و شبکه های موبایل محور توسط یکی از کارشناسان امنیت ارائه و همچنین راهکارهای مقابله با این تهدیدات به منظور جلوگیری از آسیب پذیری های احتمالی تشریح شد.
وی همچنین در این مراسم با تشریح فعالیت ها و برنامه های پیشرو سازمان از پروژه های در دست اجراء نیز در این مرکز بازدید کرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید